Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Wyszukiwarka

Aktualności

 • Beznazwy-1.png

  Dni Toszka 2018

  Serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców, Gości, Turystów na Dni Toszka 2018. które odbędą się w dniach 7-8 lipiec br. W programie mamy liczne atrakcje, a jedną z nich jest Beach Party z Radiem Park. Plaża w centrum miasta na toszeckim rynku, dobre jedzenie i muzyka będzie gwarancją wyśmienitej zabawy. Do zobaczenia na toszeckim rynku!

  czytaj więcej
 • Toszek i metropolia_IKONA.jpeg

  Toszek i metropolia

  Przynależność do Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii od samego początku pozostaje w kręgu zainteresowania wszystkich włodarzy gmin w naszym województwie, w tym w zainteresowaniu Burmistrza Toszka. Współtwórcami metropolii są największe miasta naszego województwa tworzące wcześniej Górnośląski Związek Metropolitalny. To one były gospodarzami procesu tworzenia metropolii i one  ustalały kryteria, wg których nowy związek powstawał.

  czytaj więcej
 • Plakat

  ,,Sobie (nie) przeznaczeni"

  Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku" oraz działający przy CK teatr Deja Vu zapraszają na premierę spektaklu pt.,,Sobie (nie) przeznaczeni" Premiera spektaklu odbędzie się 6 lipca o godz 18.00 w sali Peterswaldskiej na Zamku w Toszku. W imieniu instruktorki grupy teatralnej pani Agaty Przewieźlik oraz młodzieży teatru serdecznie Państwa zapraszamy.

  czytaj więcej
 • Plakat

  Śniadanie na trawie

  Serdecznie zapraszamy na Czekoladowe powitanie wakacji w ramach Śniadania na trawie. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca na terenie dziedzińca zamkowego. Zachęcamy do zabrania kocyków i śniadania, a kawa, napoje i słodkości będą do nabycia u nas. Na warsztaty czekoladowe obowiązują zapisy.

  czytaj więcej
 • images.jpeg

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  W związku z otrzymaniem z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzeżenia meteorologicznego nr 4 i zbiorczego nr 7, informujemy o wystąpieniu burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy grad .

  czytaj więcej
 • urzad.jpeg

  Ogłoszenie o pierwszych przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości położonych w Toszku w rejonie ul. ks. Johannesa Chrząszcza, oznaczonych ewidencyjnie jako działki nr: 319/82 oraz 320/82

  Burmistrz Toszka ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości położonych w Toszku w rejonie ul. ks. Johannesa Chrząszcza. Działki przeznaczone do sprzedaży stanowią nieruchomości niezabudowane, oznaczone zgodnie z ewidencją gruntów i budynków numerami: 319/82 o pow. 0,0609 ha oraz 320/82 o pow. 0,0600 ha. Ceny wywoławcze nieruchomości wynoszą odpowiednio: 33.727,00 zł netto oraz 33.243,00 zł netto. Osoby zainteresowane uczestnictwem w poszczególnych przetargach winny dokonać wpłaty wadium w kwotach określonych w ogłoszeniu do dnia 3 sierpnia 2018 r. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przedmiotowe nieruchomości znajdują się na obszarze oznaczonym symbolem 17 MU; o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z możliwością prowadzenia działalności usługowej w budynku mieszkalnym lub lokalizacji usług nieuciążliwych.

  czytaj więcej
 • IKONA.jpeg

  Szef IPN w Katowicach był gościem „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą”

  Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania w ramach „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą” był dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmowa dotyczyła samego instytutu, jak również spraw aktualnych, głośnych medialnie, m.in. dekomunizacji ulic, znowelizowanej ustawy o IPN, a także bieżących badań instytutu, w tym bliskiej nam sprawy obozu NKWD w Toszku.

  czytaj więcej
 • IKONKA.jpeg

  Od lipca po nowemu za wodę i ścieki

  Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach zatwierdził taryfę opłat za wodę i ścieki dla naszej gminy. Od bieżącego roku to nie Rada Gminy na wniosek Burmistrza, a Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie na wniosek spółki wodnej ustala ceny za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Nowa taryfa będzie obowiązywała przez trzy lata.

  czytaj więcej
 • urzad.jpeg

  Wykaz nieruchomości niezabudowanej, położonej w Kotulinie przy ul. Nogowczyckiej, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

  Burmistrz Toszka podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanej, położonej w Kotulinie przy ul. Nogowczyckiej, oznaczonej ewidencyjnie numerem 152/22 o pow. 0,4165 ha, stanowiącej własność Gminy Toszek, przeznaczonej do sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość znajduje się na terenie oznaczonym symbolem 1 MUp o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z możliwością prowadzenia działalności usługowej w budynku mieszkalnym lub lokalizacji usług nieuciążliwych oraz w niewielkim fragmencie symbolem 2 SR-E, obejmującym tereny upraw polowych.

  czytaj więcej
 • oc.png

  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 1

  W związku z otrzymaniem z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzeżenia meteorologicznego zbiorczego nr 1, informujemy o wystąpieniu intensywnych opadów deszczu. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm. Możliwe burze.

  czytaj więcej
Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002