Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

 • Zlot-1.jpeg

  Miłośnicy zabytków w naszej gminie

  Na terenie naszej gminy gościła 43-osobowa grupa zapaleńców z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków. DTMZ to ponad stuosobowa grupa ludzi z całego kraju, niejednokrotnie całych rodzin, stawiających sobie za cel promowanie, ochronę oraz odkrywanie zabytków naszej przeszłości.

  czytaj więcej
 • ikonka.jpeg

  Międzynarodowo na toszeckiech boiskach

  Podczas Dni Toszka na boiskach Orlik i K.S. Zamkowiec Toszek został rozegrany Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Toszka dla dzieci z roczników 2006/2007. Organizatorami  wydarzenia byli Toszecka Akademia Piłkarska oraz Gmina Toszek

  czytaj więcej
 • 11.jpeg

  Za nami Dni Toszka A.D. 2018

  W sobotę i niedzielę 7 i 8 lipca główny plac naszego miasta zmienił się w miejsce  zabawy i rodzinnego spędzania czasu: odbyły się kolejne Dni Toszka, które zorganizowane zostały tym razem na rynku. Zapraszamy na parę słów podsumowania.

  czytaj więcej
 • Toszek i metropolia_IKONA.jpeg

  Toszek i metropolia

  Przynależność do Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii od samego początku pozostaje w kręgu zainteresowania wszystkich włodarzy gmin w naszym województwie, w tym w zainteresowaniu Burmistrza Toszka. Współtwórcami metropolii są największe miasta naszego województwa tworzące wcześniej Górnośląski Związek Metropolitalny. To one były gospodarzami procesu tworzenia metropolii i one  ustalały kryteria, wg których nowy związek powstawał.

  czytaj więcej
 • IKONA.jpeg

  Szef IPN w Katowicach był gościem „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą”

  Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania w ramach „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą” był dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmowa dotyczyła samego instytutu, jak również spraw aktualnych, głośnych medialnie, m.in. dekomunizacji ulic, znowelizowanej ustawy o IPN, a także bieżących badań instytutu, w tym bliskiej nam sprawy obozu NKWD w Toszku.

  czytaj więcej
 • plakat Wakacje jpg.jpeg

  Zdrowie i zabawa to wakacji podstawa

  Centrum Kultury "Zamek w Toszku" wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Toszku serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 6 lat do udziału w zajęciach wakacyjnych "Zdrowie i zabawa to wakacji podstawa". Zapisy prowadzi Centrum Kultury "Zamek w Toszku". Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na plakacie lub pod nr 32 233 44 93.

  czytaj więcej
 • Clipboard01.jpeg

  Orkiestrowy Kotulin

  W Kotulinie od czerwca do grudnia br. realizowany będzie projekt pt. "Trąbka, puzon, tuba - orkiestrowy Kotulin" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna". Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Kotulin pozyskało na ten cel 30 000 złotych.

  czytaj więcej
 • 78984.jpeg

  Sześćdziesiąt tysięcy dla sołectw

  Sześć sołectw naszej Gminy ubiegało się o dofinansowanie zadań w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego.

  czytaj więcej
 • IMG_20180603_133623.jpeg

  Gminny Dzień Dziecka - bo wszystkie dzieci nasze są!

  W świat Alicji i Królika przeniosły się dzieciaki podczas zorganizowanego na toszeckim zamku Gminnego Dnia Dziecka. Uśmiech, szczęście i zadowolenie okazane przez przybyłe pociechy stanowią bezcenną nagrodę i podziękowanie.

  czytaj więcej
 • metropolia - ikona.jpeg

  Metropolia korzyści

  Podczas ostatniej sesji Rada Miejska - na wniosek Burmistrza - jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia naszej gminy do górnośląsko - zagłębiowskiej metropolii. Podjęcie uchwały poprzedziły konsultacje społeczne, w których wypowiedziało się 11 mieszkańców (wszyscy na TAK). Przed podjęciem uchwały obszerną dyskusję przeprowadzili też nasi Radni. Ze strony Górnośląskiego Związku Metropolitalnego udostępniamy tekst na temat korzyści płynących z przynależności do metropolii.

  czytaj więcej
Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002