Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-6 °C
Błażeja, Margerity, Saturnina
środa, 29 listopada 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

WNIOSEK O ZAKUP PALIWA STAŁEGO – OGŁOSZENIE

Burmistrz Toszka informuje, że Gmina Toszek  zdecydowała się  na uczestnictwo w dystrybucji węgla, zgodnie z nową ustawą.

Takowa informacja została zamieszczona w dniu 07 listopada 2022r. w BIP Gminy Toszek.

Paliwo stałe będą mogły kupić gospodarstwa domowe, które są uprawnione do tzw. dodatku węglowego i które zgłosiły węgiel jako podstawowe źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz nie skorzystały z preferencyjnego zakupu w ilości 1,5 tony na gospodarstwo domowe.


Zgodnie z nowymi przepisami, węgiel od gminy będzie można kupić tylko na wniosek. Wnioski dostępne są:
- na stronie internetowej gminy  www.toszek.pl,
- w Urzędzie Miejskim w Toszku w Biurze Obsługi Interesanta oraz pokoju nr 16,
- u sołtysów. 


Wniosek należy wypełnić, podpisać pod odpowiedzialnością karną i złożyć w Urzędzie Miejskim w Toszku – w Biurze Obsługi Interesanta  lub za pośrednictwem platformy e-PUAP, opatrując go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego. Przesłanie wniosku za pośrednictwem poczty e-mail nie jest uważane za złożenie wniosku drogą elektroniczną. Korzystanie z formy elektronicznej z pewnością pomoże usprawnić proces rozpatrzenia.    
Złożony wniosek będzie weryfikowany.
Termin rozpoczęcia sprzedaży nie jest jeszcze znany, gdyż uzależniony jest od tego, kiedy przedsiębiorstwo prowadzące działalność w zakresie obrotu paliwami stałymi, wyznaczone rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych, podpisze umowę i sprzeda węgiel gminie. Po zawarciu umowy ze spółką węgiel będzie dowieziony na skład.
Jednocześnie Gmina Toszek nie będzie miała wpływu na jakość dystrybuowanego węgla. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.


PDFWniosek (115,48KB)
 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 10-11-2022 16:40 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 21-12-2022 09:11

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry