Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
31 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wstępny projekt zmian w organizacji ruchu w rejonie rynku – przedłużenie terminu składania opinii.

W związku z zainteresowaniem mieszkańców tematem zmian w organizacji ruchu w rejonie rynku, przedłużamy termin wyrażania opinii do 14 kwietnia. W drugiej połowie kwietnia zorganizujemy spotkanie na Zamku, podczas którego omówimy zgłoszone pomysły. Wpłynęło dotychczas kilkanaście uwag ustnych, telefonicznych i pisemnych, wszystkie uważnie analizujemy. Niezmiernie ważne jest jednak, aby uwagi przekazywać pisemnie – z jednej strony mają one odpowiedni poziom precyzji, a z drugiej nie dają się zniekształcić lub zapomnieć.

Wśród zgłoszonych opinii występuje duże zróżnicowanie. Jedni chcą zachowania stanu obecnego przy bardziej skutecznym egzekwowaniu obowiązujących przepisów, inni przychylają się do proponowanego wstępnego projektu, zwracając uwagę na jego mocne i słabe strony.

Wydaje się jednak, że wśród zgłoszonych dotychczas opinii przeważa pogląd, aby w ramach wprowadzanych zmian uwzględnić przede wszystkim zakaz parkowania wzdłuż całej ulicy Chrobrego, za wyjątkiem zaopatrzenia sklepów na czas rozładunku i za wyjątkiem jednego – dwóch miejsc dla osób niepełnosprawnych posiadających stosowne uprawnienia. Wprowadzenie tego rozwiązania w dużej mierze rozwiązałoby problem zagęszczenia pojazdów na ul. Chrobrego, nie wymagałoby także nadawania tej ulicy (i ul. Wolności) charakteru drogi jednokierunkowej. Oznaczałoby to jednak konieczność parkowania przez osoby korzystające z tej możliwości swoich samochodów gdzie indziej, np. na parkingu przy Zamku.

Podkreślamy, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, a zbieranie opinii mieszkańców ma istotne znaczenia dla kierunku wprowadzonych ewentualnie zmian. Na opinie czekamy ostatecznie do 14 kwietnia. Usilnie prosimy, aby przekazywać je w formie pisemnej, korzystając w formularza, który znajduje się poniżej. Formularz opinii można wysłać mailowo na adres .

PDFZałącznik nr 1 - Rynek w Toszku - wstępne propozycje zmian w organizacji ruchu (28,83MB)
DOCXZałącznik nr 2 - Formularz zgłaszania opinii i pomysłów przez mieszkańców (18,99KB)

13320565_858999680878298_7698188581681638625_o.jpeg

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 31-03-2023 12:20 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 31-03-2023 12:45

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry