Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
18 °C
Laury, Laurentego, Nory
wtorek, 06 czerwca 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Tworzenie i odnowienie zieleni w Toszku

Na pięciu obszarach zieleni w Toszku trwają prace rewitalizacyjne. Najbardziej zaawansowane są obecnie roboty w rejonie ulic Tarnogórskiej, Krasińskiego i Morcinka.

W ramach inwestycji przede wszystkim poprawiony i rozszerzony zostanie stan zachowania nasadzeń, łąk, ścieżek, małej architektury. W rejonie ul. Morcinka wykonany zostanie nowych deptak o powierzchni ponad 800 m2, którego zarysy zaczynają być już widoczne. Poprawa spójności przestrzennej i estetyki jest też celem prac wykonywanych, a w dużej mierze już wykonanych w rejonie ulic Krasińskiego i Tarnogórskiej. Rezultaty przyrodnicze tych działań będą widoczne w odmiennych wariantach w różnych porach roku, w zależności od okresów wegetacyjnych roślin i warunków pogodowych.

Najszerzej zakrojone prace realizowane są i będą w parku przy cmentarzu oraz na terenie szeroko rozumianego podzamcza. Trwają tam m.in. prace nad rozbudową oświetlenia przyszłych alejek, wykonawca prowadzi też postępowania zakupowe dotyczące nasadzeń oraz zaplanowanych robót budowlanych. Na tych dwóch terenach poprawiony zostanie stan ok. 4,5 tyś. m2 ścieżek, wykonane też zostaną odcinki nowych ciągów komunikacyjnych (pieszych i rowerowych), powstaną nowe ławki, kosze na śmieci, łąki kwietne i kilka innych udogodnień. Całość prac będzie stanowić znaczący krok w poprawie warunków rekreacji mieszkańców i estetyki naszej przestrzeni miejskiej.

Realizację przedsięwzięcia koordynuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Toszku. Wartość kontraktu to 3 875 224,17 zł. Prace zakończą się pod koniec września br.

 


 


 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 06-04-2023 13:43 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 06-04-2023 14:51

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry