Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
28 °C
Alfreny, Rufina, Wincentego
piątek, 19 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

II Turniej Sołectw w Sarnowie

W minioną niedzielę 27 sierpnia w Sarnowie odbył się II Turniej Sołectw gminy Toszek. Do rywalizacji zgłosili się w tym roku przedstawiciele Boguszyc (sołtys Krystyna Miozga), Ciochowic (sołtys Erhard Fitzon), Kotliszowic (sołtys Mariusz Rak), Kotulina (sołtys Izabela Majcher-Dorobisz), Ligoty Toszeckiej (sołtys Jakub Krzykawski), Paczyny (sołtys Anna Rutka), Pisarzowic (sołts Monika Błażytko, która nie uczestniczyła w tegorocznym turnieju) i broniący tytułu gospodarze z Sarnowa (sołtys Gabriela Ziaja).

Całość zawodów skoordynowali radni Radosław Makowczyński, Roman Waloszek, Łukasz Chwał, Arkadiusz Dyas, Sylwia Cebula. Nasi radni pełnili funkcje sędziów turnieju, a także porywająco poprowadzili całość imprezy (Radosław Makowczyński i Roman Waloszek). Organizacyjnie całość przygotowało sołectwo Sarnów pod kierunkiem pani sołtys Gabrieli Ziaji. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Sześcioosobowe drużyny (+ Sołtys) najpierw zaprezentowały się widzom podczas ceremonialnego wejścia na plac rozgrywek. W kolorystycznie dobranych koszulkach wszystkie ekipy meldowały się wraz z tabliczkami z nazwą sołectwa. Na samym końcu swoje wejście do turnieju mocno zaznaczyli gospodarze, wjeżdżając quadami i motocyklami przy odgłosach silników i klaksonów.

Zaplanowane konkurencje dedykowane były dzieciom i młodzieży (odbijanie piłki i skoki w workach na czas), kobietom (rzut kaloszem, wbijanie gwoździ), mężczyznom (slalom na taczce, cięcie drewna piłą) oraz sołtysom lub ich przedstawicielom („kasa sołecka” – wydobywanie drobnych monet z miski z ziarnem). Zawodnicy stosowali przemyślane techniki, poważnie traktując każde z postawionych zadań. Rywalizacja odbywała się zarówno na wesoło jak i na poważnie. Nie obyło się bez wywrotek w slalomie na taczce czy w skokach w worku, czy także „spalonych” rzutów, kiedy kalosz lądował głęboko wśród publiczności. Całość dość wyrównanych zawodów zakończyła się dogrywką. W dodatkowej konkurencji (przeciąganie liny) o miejsce II powalczli reprezentanci Ciochowic i Pisarzowic.

Ostatecznie na podium uplasowali się przedstawiciele Pisarzowic (miejsce III i puchar radnych Rady Miejskiej), Ciochowic (miejsce II i puchar przewodniczącego Rady Miejskiej), a zwycięstwo przypadło reprezentantom Sarnowa, którzy tym samym obronili wywalczony w zeszłym roku puchar burmistrza Toszka i zyskali po raz kolejny prawo organizacji turnieju w roku przyszłym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz sołtyskom i sołtysom – dziękujemy za wspaniałą zabawę i sportowe emocje! Dziękujemy sędziom i koordynatorom zawodów, czyli radnym Rady Miejskiej (oprócz wspomnianych wyżej radnych, podczas turnieju obecni byli także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Kucharczyk oraz radne Ewa Kalus i Teresa Brommer, która wystąpiła w składzie drużyny z Ligoty Toszeckiej). Wielkim nieobecnym II Turnieju Sołectw był pan radny Ewald Laksa, pomysłodawca wznowienia zawodów, który w tym samym dniu świętował wraz z małżonką piękny jubileusz 50-lecia zawarcia małżeństwa. Dziękujemy także pani sołtys Gabrieli Ziaji, za perfekcyjną organizację turnieju. Wszystkim kibicom, zarówno mieszkańcom Sarnowa jak i gościom, którzy przybyli, aby dopingować swoich zawodników również dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny III Turniej Sołectw, którzy odbędzie się z końcem sierpnia także w Sarnowie.

 

 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 29-08-2023 13:33 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 29-08-2023 13:36

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry