Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
11 °C
Ludomira, Makarego, Wiliany
środa, 28 lutego 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

GMINA TOSZEK - LIDER ROZWOJU REGIONALNEGO 2014

27 października br. w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się II Polski Kongres Przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Patronami medialnymi przedsięwzięcia zostali: redakcja Forum Przedsiębiorczości, Dziennik Gazeta Prawna oraz Gazeta Wyborcza. W ramach kongresu odbyła się gala wręczenia nagród najlepszym samorządom w Polsce. Głównymi kryteriami, jakie decydowały o przyznaniu odznaczenia były wykonane inwestycje i wykorzystanie środków unijnych. Wśród szczęśliwych posiadaczy statuetki „Lider Rozwoju Regionalnego 2014” znalazła się gmina Toszek.

To szczególne wyróżnienie z rąk Wojciecha Pomarańskiego - Dyrektora Polskiej Agencji Przedsiębiorczości odebrał Grzegorz Kupczyk - Burmistrz Toszka. Nagroda jest tym cenniejsza, że gminy nie mogły same zgłaszać swoich kandydatur do udziału w konkursie. O tym, kto zostanie zakwalifikowany oraz czy otrzyma ewentualne odznaczenie decydowała zewnętrzna, niezależna kapituła. Warto podkreślić, że wśród nagrodzonych znalazły się między innymi takie miasta jak: Kraków, Poznań, Lublin, Rzeszów czy Łódź, a spośród samorządów z terenu województwa śląskiego tylko Mysłowice, Będzin i Toszek.

Otrzymanie tak zaszczytnego wyróżnienia jest z pewnością nobilitacją dla samorządu i  stanowi niewątpliwie potwierdzenie, że podejmowane działania oraz obrany przez tutejszych włodarzy kierunek jest prawidłowy. Sytuacja ta jednocześnie stawia kolejne wymagania i motywuje do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju gminy Toszek i jej mieszkańców.

Opublikował(a):  Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-11-2014 14:41

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry