Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
31 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Drogowe modernizacje

Drogowe modernizacje

Dzięki środkom zewnętrznym, konsekwentnie pozyskiwanym przez samorząd Toszka, znacznie zwiększyła się obecnie liczba dróg, które modernizujemy lub w najbliższym czasie zmodernizujemy. Kilka odcinków mamy też już obecnie za sobą. Wszystkie najnowsze realizacje drogowe prezentujemy na zbiorczym zestawieniu, które będzie aktualizowane w miarę postępów prowadzonych prac. Zestawienie bieżące nie obejmuje jeszcze rejonu ulic Guttmanna, Twardowskiego, Polna, Boczna w Toszku – trwają procedury przetargowe zmierzające do wyłonienia wykonawcy tej modernizacji.

Każda modernizacja drogi, zanim ucieszy użytkowników po zakończeniu prac, oznacza przede wszystkim szereg problemów, które na bieżąco rozwiązujemy. Ponieważ nie jest możliwe, aby skonsultować z mieszkańcami wszystkie szczegółowe rozwiązania zawarte w dokumentacji technicznej, staramy się reagować na wszelkie zgłoszenia przekazywane podczas prowadzonych prac. Dotyczą one m.in. braku poinformowania o prowadzonych robotach, problemów z korzystaniem z drogi w czasie prowadzonych prac, wykończenia robót, kształtu poboczy, zjazdów do posesji, odwodnienia drogi czy rozmieszczenia lamp tam, gdzie zostały one przewidziane. Każdy ze zgłaszanych problemów jest na bieżąco analizowany przez pracowników urzędu, konsultowany z wykonawcą, a możliwe rozwiązania są następnie omawiane z osobą zgłaszającą. Dokładamy starań, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, jednak zrealizowanie zgłaszanych oczekiwań nie zawsze jest możliwe w pełnym zakresie.

Mapka.jpeg

Wszelkie wnioski lub zapytania w sprawie prowadzonych modernizacji drogowych można zgłaszać następującym pracownikom Urzędu Miejskiego w Toszku:

- Maciej Bilik, tel. 32 237-80-32, e-mail
w zakresie ul. Świbskiej w Kotulinie,

- Paweł Szumiał, tel. 32 237-80-38, e-mail
w zakresie drogi Kotliszowice – Wilkowiczki,

- Jacek Doliński, tel. 32 237-80-21, e-mail ,

w zakresie dróg: ul. Leśna w Toszku, ul. Osiedlowa w Ciochowicach, ul. Plac Drzewny w Paczynie, ul. Ogrodowa w Pisarzowicach, ul. Wiejska w Płużniczce, ul. Wiejska w Boguszycach, ul. Nogowczycka w Proboszczowicach, ul. Górna w Ligocie Toszeckiej, a także ulic Srocza Góra, Jaskółcza, Słowików w Pniowie.

PDFMapka.pdf (543,49KB)
 

Opublikował(a): Przemysław Walczak Data publikacji: 19-04-2024 11:47 Modyfikował(a): Przemysław Walczak Data modyfikacji: 23-04-2024 10:16

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry