Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
26 °C
Alfreny, Rufina, Wincentego
piątek, 19 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Drzewo Roku 2015 – konkurs

stauetka_czarodziejskie_drzewo.jpeg

Celem Konkursu jest wyłonienie laureatów nagrody Czarodziejskiego Drzewa za osiągnięcia w programie edukacji ekologicznej Święto Drzewa w 4 kategoriach:

1/ za największą ilość posadzonych drzew

2/ za działania na rzecz ochrony klimatu
( m.in. działania związane z oszczędzaniem energii, wody, segregacją odpadów; promowanie ekologicznego stylu życia)

3/ za współpracę i ilość uczestników (nawiązywanie współpracy z różnymi podmiotami i społecznością lokalną, zawiązywanie partnerstw na rzecz środowiska)

4/ za najciekawsze przeprowadzenie działań

Realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne – sadzenie i ochrona drzew. W ten sposób społeczności lokalne w całym kraju podejmują się konkretnych działań dla środowiska naturalnego i wspólnego dobra. Budują kapitał ekologiczny i społeczny.

Uczestnikami Konkursu mogą być wszystkie podmioty ( m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w kolejnych edycjach Święta Drzewa.

Nagrodą w konkursie jest statuetka Czarodziejskiego Drzewa, którą laureaci otrzymują podczas inauguracji Święta Drzewa, 10 października w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Na zgłoszenia czekamy  do 31 maja 2015 r.

Więcej informacji http://swietodrzewa.pl/?page_id=231 / REGULAMIN I FORMULARZ/

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry