Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
22 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Sekcja Mażoretek Magnolia z Kotulina

Sekcja Mażoretek Magnolia z Kotulina

 

Sekcja Mażoretek MAGNOLIA z Kotulina powstała w czerwcu 2012 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem dla Kotulina" i Orkiestry Dętej Kotulin. Projekt utworzenia „Sekcji mażoretek przy Orkiestrze Dętej Kotulin” został dofinansowany w ramach konkursu Działaj Lokalnie VII organizowanego przez Forum Młodzieży Samorządowej działającym w imieniu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jednakże pozyskana kwota była niższa od zakładanej w projekcie (budżet wyniósł 6 000 zł, a otrzymaliśmy 3 100 zł). Dlatego zaapelowano o pomoc do Burmistrza i Rady Miejskiej w Toszku. Otrzymano wsparcie w wysokości 3 000zł., za które zostały zakupione specjalne buty dla starszej grupy. Pozyskany w konkursie grant pozwolił na zatrudnienie na cały okres realizacji projektu (lipiec, sierpień, wrzesień) wykwalifikowanej instruktorki. Powstały dwie grupy mażoretek: starsza (5 dziewczyn) i młodsza (17 dziewczynek). Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Stroje oraz batony (pałki, którymi kręcą mażoretki) zostały wykonane nieodpłatnie przez członków stowarzyszenia. Efektem finalnym projektu był pokaz sekcji mażoretek dnia 16 września 2012 roku na dożynkach wiejskich w Kotulinie. Podczas tego występu dziewczyny zaprezentowały przemarsz z Orkiestrą Dętą ulicami Kotulina, wspólny układ na scenie oraz Miniformację Juniorki (5 dziewczyn). Pokaz był zwieńczeniem ciężkiej, trzymiesięcznej pracy dziewczyn. Cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że sekcji zaproponowano występ na Oktoberfeście w Toszku (06.10.2012r. na Zamku).

Stowarzyszenie „Razem dla Kotulina” wraz z Centrum Kultury „Zamek w Toszku” na podstawie porozumienia prowadzi i utrzymuje sekcję mażoretek „MAGNOLIA” z Kotulina. Stowarzyszenie jest odpowiedzialne za ubiór i wyposażenie sekcji. Wyznaczony koordynator ds. sekcji zajmuje się zarówno sprawami związanymi z występami, jak i kontaktem z rodzicami oraz CK „Zamek w Toszku”. W roku 2013 wykonano stroje dla dziewczyn do układów z pomponami oraz stroje marszowe dla młodszej sekcji mażoretek. Nasza sekcja dała wiele występów: na festynach, dożynkach, imprezach sportowych (m.in. na otwarciu „Orlika” w Toszku czy podczas Dni Tańca na toszeckim zamku). Największym przeżyciem był pokaz w marcu 2013 roku na stadionie Piasta Gliwice, na meczu Polska-Włochy grupy U20. Występ był dla naszej sekcji wielkim wyróżnieniem i okazją do promocji.

Sekcja podzielona jest na trzy grupy wiekowe: seniorki, juniorki i kadetki. Z grupami

wymyślane są układy choreograficzne odpowiednie do wieku i umiejętności dziewczyn. Na dzień dzisiejszy w zajęciach uczestniczy 18 dziewczyn. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która trwa około 30 minut. Następne są ćwiczenia z podrzucaniem i kręceniem batonu, czyli pałeczki mażoretkowej. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki od godziny 17:00 do godziny 19:00.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani tym, by mażoretki wystąpiły na Państwa imprezie, festynie, zabawie etc. zapraszamy do współpracy!

 

Trenerki: Agata Chlodek i Marzena Gruszka

Kontakt telefoniczny z koordynatorem:  795 552 484

Mail:

Strona na portalu Facebook: https://www.facebook.com/pages/Sekcja-Mażoretek-Magnolia-z-Kotulina/772611419422126?fref=ts

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry