Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Jana, Pauliny, Rudolfiny
niedziela, 26 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wspaniałe osiągnięcia Toszeckiej Grupy Kolarskiej

   Toszeccy kolarze w miniony weekend brali udział w dwóch imprezach sportowych. Wojtek Pondo jako zawodnik Toszeckiej Akademii Kolarskiej okazał się bezkonkurencyjny w Bike Atelier MTB Maraton w Tychach. Wojtek jeździ coraz lepiej i szybciej i już za rok jako licencjonowany zawodnik Toszeckiej Grupy Kolarskiej będzie rywalizował z zawodnikami z kraju i zagranicy w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.
   

   Zawodnicy Toszeckiej Grupy Kolarskiej przygotowujący się do sezony przełajowego, pojechali świetnie w zawodach z cyklu Merida Cup w kolarstwie szosowym. Podczas pierwszej konkurencji, jazdy drużynowej na czas nasza drużyna w składzie Jan Łuków - prowadzący, Dawid Zadrożny - zmieniający i Kacper Kozioł - członek drużyny osiągnęli najlepszy czas przejazdu i zwyciężyli w kategorii żak. Pozytywnie naładowani i mówiąc po kolarsku rozkręceni zawodnicy stanęli do rywalizacji w kryterium kolarskim. Mieliśmy apetyt na całe podium i prawie tak było. Jan Łuków jako najmłodszy zawodnik w kategorii żak ograł wszystkich i wygrał tuż za nim na 2 miejscu przyjechał Dawid Zadrożny a Kacper Kozioł był 5. Również 5 miejsce w kategorii młodzik wywalczył Antoni Łuków.
   

   A już 10 października startuje Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym gdzie będziemy rywalizować z kolarzami z całej Polski aż do finałowych zawodów Pucharu Polski  17.01.2016r . Jeżeli będziemy się ścigać we wszystkich zawodach to przemieszczając się samochodem pokonamy 8600 km. Kolarstwo Przełajowe czyli błoto zimno, piach śnieg i ściganie w pełnym interwale od startu do mety. Trzymajcie za nas kciuki.

 

 

 

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry