Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
20 °C
Danieli, Irwina, Małgorzaty
sobota, 13 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Burmistrz uhonorowany tytułem Człowieka Roku Ziemi Toszeckiej

Tak naprawdę obok mnie powinno stać kilkadziesiąt osób, z którym od lat współpracuję. To także dzięki nim udaje mi się podejmować i realizować wiele zadań dla dobra mieszkańców naszej Gminy – powiedział tegoroczny Laureat po otrzymaniu wyróżnienia. W ubiegłych latach Grzegorz Kupczyk był już do tego wyróżnienia nominowany. Otrzymując je w tym roku stał się piątym z kolei „Człowiekiem Roku Ziemi Toszeckiej”. Pierwszym został dr Stanisław Dielehner (2011), drugim prof. Józef Musielok (2012), kolejnym ś.p. ks. Marian Piotrowski (2013), a w zeszłym roku honorową statuetkę odebrała Maria Garbal. W tegorocznym ścisłym finale, obok Burmistrza, znaleźli się ks. Sebastian Bensz, Krystian Kiełbasa, Erwin Janysek oraz Magdalena Śliwiok. Wszystkim nominowanym, a zwłaszcza finalistom plebiscytu – serdecznie gratulujemy!

Znakomitą laudację na cześć Burmistrza Grzegorza Kupczyka wygłosił Michał Matheja. Przytoczył m.in. mniej znane szczegóły z życiorysu włodarza Gminy, scharakteryzował jego zainteresowania naukowe i pasje, zwłaszcza zamiłowanie do podróży, a także ze swadą opowiedział licznie zebranym o swoich osobistych relacjach z Panem Burmistrzem. W swojej wypowiedzi Laureat podzielił się m.in. swoim burmistrzowskim doświadczeniem:

Kiedy w pierwszej kadencji zaczynałem pełnić urząd Burmistrza Toszka zdarzało się, że mieszkańcy często przychodzili do mnie z osobistymi, indywidualnymi, konkretnymi problemami. W miarę możliwości zawsze starałem się pomagać. Teraz jednak zdarza się coraz częściej, że mieszkańcy przychodzą opowiadać o swoich pomysłach i marzeniach związanych z rozwojem naszej Gminy. Ta zmiana bardzo mnie cieszy – nadmienił Laureat tegorocznego plebiscytu

Wsparcie organizacyjne w realizacji plebiscytu zapewnili proboszczowie parafii w Toszku, Kotulinie i Paczynie, podając do wiadomości stosowne informacje. Przedsiębiorcy – handlowcy udostępniali miejsca do składania głosów. Ostatecznie spośród piątki finalistów zwycięzcę wytypowała kapituła złożona z ubiegłorocznych laureatów oraz przedstawicieli toszeckich organizacji pozarządowych. Uroczystą galę uświetnił chór „Tryl” pod dyrekcją Marii Garbal. Organizatorzy zadbali również o tradycyjny poczęstunek dla gości.

 

* zdjęcia dzięki uprzejmości TPZT


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry