Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
8 °C
Antoniego, Gracji, Lucjana
czwartek, 13 czerwca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

O finansach oświaty

Punktem odniesienia dla wydatków oświatowych planowanych do realizacji w bieżącym roku są – obok przepisów prawa oświatowego, zwłaszcza „Karty Nauczyciela” – także wydatki ubiegłoroczne. Z perspektywy budżetu Gminy sytuację przeanalizowała Skarbnik Danuta Lis podkreślając, iż w stosunku do roku poprzedniego, na zadania oświatowe przewidziano w tym roku blisko 500.000 zł więcej niż w roku poprzednim. Zgodzono się, że szczegółowe dysponowanie środkami na wynagrodzenia, nadgodziny, ewentualne odprawy lub inne wydatki zawsze pozostaje jednak w gestii dyrektorów placówek oświatowych.

Podczas narady, w której uczestniczył m.in. Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk poruszono także szereg kwestii szczegółowych związanych m.in. z problematyką BHP w szkołach, z najmem hal sportowych, korespondencją szkół z organem prowadzącym, możliwościami zbiorowego zaopatrzenia gminnych obiektów oświatowych w gaz ziemny, aktualnym stanem rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2016/2017 czy wdrożeniem elektronicznego arkusza organizacji pracy szkoły. Dyrektorzy podzielili się swoimi szczegółowymi doświadczeniami i sugestiami w tych kwestiach, oraz omówili z jakimi trudnościami borykają się na co dzień zarządzając placówkami oświatowymi.

Narady dyrektorów szkół i przedszkoli organizowane są przeciętnie raz z miesiącu. Spotkania są poświęcone bieżącej wymianie doświadczeń oraz przewidywaniu i rozwiązywaniu wyzwań, jakie przepisy prawa lub – szczególnie obecnie – sytuacja demograficzna nakładają na szkoły.

Spotkania z dyrektorami są przede wszystkim okazją do omówienia bieżących problemów i wyzwań z jakimi boryka się gminna oświata oraz okazją do znalezienia wspólnego rozwiązania w trudnych sytuacjach – powiedziała Agnieszka Szalińska, kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Toszku.

DSC_0745.jpeg

DSC_0746.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry