Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zaproszenie do przekazania darów na rzecz mieszkańców Partnerskiej Gminy Olewsk na Ukrainie

Ze względu na sytuację ogólną w kraju, w tym zwłaszcza działania na wschodzie Ukrainy, sytuacja wielu ukraińskich rodzin jest bardzo trudna: mężczyźni bywają powoływani do wojska (zdarza się, że nie wracają), a półki w sklepach „świecą pustkami”.

Święta Wielkanocne w Kościele Prawosławnym przypadają w tym roku 1 maja br.

W związku z powyższym Burmistrz Grzegorz Kupczyk zaprasza mieszkańców naszej Gminy do podjęcia działań w kierunku zebrania i przekazania mieszkańcom Olewska świątecznej pomocy w formie:

  • żywności z długim terminem ważności (tj. cukier, mąka, makaron, kasza, słodycze dla dzieci, ryż, konserwy mięsne, pasztety, kaszki dla dzieci, kawa, herbata, sery oraz wędliny pakowane prożniowo itp.)
  • odzieży (niekoniecznie nowej ale zdecydowanie możliwej do dalszego użytkowania),
  • chemii gospodarczej w tym środki czystości i higieny osobistej(proszki
    do prania, płyny do płukania, mydła w płynie, pasty do zębów, płyny do mycia podłóg itp.).

Mile widziane będą również artykuły szkolne oraz zabawki dla najmłodszych.

Do tej pory w akcję charytatywną zaangażowali się sołtysi, placówki oświatowe, harcerze, parafie, toszecki Caritas Parafialny . W sołectwach zbiórkę organizują sołtysi natomiast mieszkańcy Toszka mogą składać dary do Urzędu Miejskiego w Toszku w Biurze Obsługi Interesantów pok. 6 parter. w godzinach jego urzędowania. Ostateczny terminem zakończenia zbiórki darów wśród mieszkańców Gminy Toszek zaplanowany jest na 25 kwietnia br. (poniedziałek).

Uprzejmie zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Toszek o pomoc i zaangażowanie się w tą szlachetną akcję, która  wesprze naszych partnerów w tym lokalną społeczność na Ukrainie. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry