Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
16 °C
Bogumiła, Diany, Małgorzaty
sobota, 10 czerwca 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

LTE czyli Lokalne Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Toszku – już dziś pomyśl o swojej przyszłości!

Podjęcie przez ucznia mądrej i trafnej decyzji dotyczącej wyboru zawodu nie jest zadaniem łatwym. Celem oddziaływań wychowawczych nie może być udzielenie jednoznacznej porady, lecz przygotowanie do samodzielnego podejmowania kolejnych decyzji zawodowych i edukacyjnych. Jednym z  takich aktywnych działań jest organizacja targów edukacyjnych dla absolwentów gimnazjum.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom edukacyjnym uczniów ostatnich klas gimnazjum Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Toszku wraz
z Zespołem Obsługi Placówek Oświatowych po raz pierwszy zorganizowali Lokalne Targi Edukacyjne w siedzibie toszeckiego gimnazjum. Oferty edukacyjne przedstawione przez wystawców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzież gimnazjalnej. Na targi przybyło 8 szkół znalazły się m.in Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych  w Gliwicach, Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego  w Strzelcach Opolskich, Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Zespół Szkół Techniczno- informatycznych w Gliwicach Gliwickie Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w  Gliwicach.

Główną ideą targów jest przybliżenie młodzieży możliwości kształcenia w postaci szerokiej oferty edukacyjnej szkół powiatu gliwickiego oraz prezentacja różnego rodzaju form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i drogi edukacyjnej oraz poszerzenia informacji potrzebnych do kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego.

Jestem przekonana, że uczestnictwo gimnazjalistów w Lokalnych Targach Edukacyjnych w Toszku pozwoli  dokonać  odpowiedzialnego i świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej zgodnie z potrzebami i wymogami lokalnego rynku pracy, co będzie miało przedłożenie na dalszy ich rozwój zawodowy – powiedziała  Pani Agnieszka Szalińska – Kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Toszku.

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry