Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
25 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Oferta zadania publicznego w zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego pod tytułem: „Rajd szlakiem zabytków Ziemi Toszeckiej”

Celem rajdu jest przedstawienie uczestnikom kilku obiektów o istotnym znaczeniu dla lokalnej historii w okolicy Toszka: (pałacyk myśliwski Malepartus, kościół ewangielicki w Zawadzkiem, młyn wodny Thiel w Żędowicach,  drewniana chałupa i kościół św. Bartłomieja w Kielczy, kaplica św. Benigny w Świbiu), a w ten sposób wzmocnienie ich tożsamości i identyfikacji z regionem. Realizacja zadania polegać będzie na odwiedzeniu wybranych miejsc w towarzystwie historyka ks. dr Piotra Góreckiego, który w referacie ukaże znaczenie zwiedzanych obiektów w dziejach Ziemi Toszeckiej i sąsiednich ziem górnośląskich.  Przedstawi także dzieje hutnictwa w dolinie Małej Panwi i w Toszku. W rajdzie weźmie udział ok. 100 osób- impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Gminy Toszek, co stanowi także element integracji mieszkańców o różnym pochodzeniu i w różnym wieku.Przyjęta forma jest szczególnie atrakcyjna dla młodego pokolenia.

PDFOferta zadania publicznego w zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego pod tytułem: „Rajd szlakiem zabytków Ziemi Toszeckiej” (3,23MB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-05-2016 11:14 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-05-2016 11:20

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry