Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
22 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Nowoczesne centrum magazynowe i przeładunkowe w Toszku!

CLIP Logistic, w ramach dalszego rozwoju spółki zamierza wybudować na terenie Gminy Toszek składy magazynowe oraz wykonać towarzyszące im inwestycje transportowe i kompleksowe centrum biznesowo – logistyczne, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Do obsługi centrum firma zamierza zatrudnić docelowo około 250 osób. Działalność kompleksu w Toszku ma polegać na łączeniu transportu kolejowego z drogowym, dlatego lokalizacja inwestycji jest związana z wykorzystaniem szlaku kolejowego oraz z rozbudową sieci drogowej na potrzeby centrum magazynowego tak, aby zapewnić firmie niezależne połączenie z DK 94. Realizacja inwestycji wymaga dokonania zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Działania, które podjął na tym polu Burmistrz Grzegorz Kupczyk, pozwoliły jednak już dziś podpisać list intencyjny na rzecz wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia. Jeśli wszystkie procedury i terminy ułożą się pomyślnie, centrum będzie mogło rozpocząć działalność na początku 2018 r.

Należy spodziewać się, że wzorem innych tego typu lokalizacji, nowoczesne centrum magazynowe i przeładunkowe wpłynie też korzystnie na możliwości rozwojowe lokalnych przedsiębiorców. Tego typu duże centra zwykle wymagają kooperacji w różnych zakresach niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

Bocznica11.jpeg

Szczególnie warto podkreślić, że inwestycja ma charakter przyjazny dla mieszkańców. Niezabudowana przestrzeń między torami kolejowymi, a zabudowaniami Ciochowic, zostanie częściowo zabudowana magazynami, z zachowaniem kilkudziesięciometrowej strefy zieleni oddzielającej domy mieszkalne od kompleksu magazynowego. Pozwoli to z jednej strony wytłumić hałas przejeżdżających pociągów, a drugiej – strefa zieleni pozwoli zachować naturalny krajobraz okolicznym mieszkańcom. Inwestycja nie wywołuje negatywnych skutków dla środowiska naturalnego. Realizacja tego zadania nie pozostaje także bez znaczenia dla budżetu Gminy – środki z podatków uiszczanych przez nowe przedsiębiorstwo pozwolą nam w kolejnych latach sprawniej podjąć szereg ważnych zadań inwestycyjnych.

List 2.jpeg

List 1.jpeg

PDFList intencyjny (754,89KB)

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry