Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Motocyklowy zlot Złotej Kaczki - relacja

13237658_1184276854938416_309878160198246086_n.jpeg

Szacujemy, że trzydniowy motocyklowy piknik towarzyski i rodzinny, jaki odbył się na toszeckim zamku w dniach 20 - 22 maja, ścignął do nas ponad 300 motocyklistów z różnych zakątków naszego regionu i nie tylko. Jestem pewny, że uczestników byłoby jeszcze więcej, gdyby nie podobna impreza w tych samych dniach organizowana na Turawie - powiedział Janusz Konopka, jeden z współgospodarzy toszeckiego zlotu. Różnorodność i niepowtarzalny klimat motocyklowej imprezy ściągnął na zamek także wielu mieszkańców Toszka. Klasa uczestniczących w zlocie motocykli oraz niepowtarzany styl ich właścicieli robiły ogromne wrażenie. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły ubioru oraz wystroju maszyn budowały niespotykany klimat.

Myliłby się jednak ten, kto myślałby, że motocykliści zgromadzeni w tych dniach na toszeckim zamku, są grupą żyjących z dnia na dzień poszukiwaczy przygód. Wśród motocyklowej braci byli przedstawiciele wielu najrozmaitszych zawodów, w tym także całkiem poważnych i oficjalnych. W ciągu tych dni nie tylko teren naszego zamku ale także wiele ulic, uliczek i innych zakamarków Toszka zostało przejętych we władanie motocyklistów. Dla mieszkańców niespotykane było takie natężenie odgłosów gazujących silników ale trzeba też przyznać, że właściciele tych okazałych maszyn prezentowali się imponująco. Kulminacją zlotu była okazała parada ulicami Toszka - na wielu odcinkach przejazdu towarzyszyli jej mieszkańcy z aparatami i telefonami komórkowymi. Na marginesie dodajmy, że filmik z rozpoczęcia parady, jaki zamieściliśmy na facebookowym profilu „Miasto i Gmina Toszek”, w ciągu 3 dni zanotował ponad 2,5 tyś. wyświetleń!

Kolejna tego typu impreza ma zostać zorganizowana w przyszłym roku. Wszelkie ewentualne uwagi i sugestie mieszkańców prosimy zgłaszać u współorganizatora - Centrum Kultury „Zamek w Toszku” pod adresem , telefoniczne: 32 233 43 44 lub osobiście w godzinach pracy Zamku.

 

 

*Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Kultury Zamek w Toszku


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry