Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
19 września
Imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Wyszukiwarka

Z wizytą u OLOKA-GRUPPE - innowacyjne zabawki z Toszka zdobywają popularność!

DSC_0346.jpeg

Ważne jest to aby zabawka spełniała funkcję edukacyjną podążała z ogólnoświatowymi trendami, uczyła nie tylko kolorów, liczenia czy pisania, ale przede wszystkim miłości do natury, piękna i kreatywności - mówi Agnieszka Szczepańska, właścicielka firmy.

OLOKA-GRUPPE funkcjonuje na rynku od 2 lat i zajmuje się projektowaniem i produkcją designerskich ekologicznych zabawek drewnianych takich jak wózki dla lalek, wózki do ciągnięcia z dyszlem lub sznurkiem, domki dla lalek, namioty, lalki, kołyski, pchacze itp. Właściciele firmy uważają, że wszystko co naturalne jest piękne i zdrowe, a największa siła produktów tkwi w prostocie. Filozofia firmy to 4 zasady m.in. bezpieczeństwo - zabawki wytwarzane są z certyfikowanych materiałów, pobudzają zmysły i stanowią podstawę do kreatywności użytkownika, a także posiadają ergonomiczne kształty, które  przyjazne są w użytkowaniu.

Rzeczy, które powstają w naszym warsztacie są przemyślane od samego początku , dbamy o każdy szczegół, pierwszy etap to rysunek, zabawka nabiera odpowiedni designu, który wyróżnia ją wśród innych znajdujących się na rynku, następnie projekt dopracowywany jest technicznie przez męża – konstruktora. Po ostatnim szlifie, zbadaniu prototypu, produkt zostaje przekazany lokalnemu stolarzowi, to jedyny element w produkcji naszych zabawek którego nie wykonujemy sami – mówi projektantka Agnieszka Szczepańska.

Przy produkcji pracuje również teściowa właścicielki firmy, Elżbieta Szczepańska, która szyje akcesoria, bawełniane poduszeczki, kołderki oraz śpiworki do wózków czy domków dla lalek. Najważniejszym momentem przed oddaniem zabawki do sklepu jest jego test wytrzymałościowy, który przechodzi przez najbardziej surowego pracownika sprawdzającego jakość i funkcjonalność. Jest nim 4-letnia Apolonia córka Pani Agnieszki. Istotnym aspektem w prowadzeniu firmy w branży zabawkowej jest marketing, który stanowi dźwignię handlu.

Wprowadzenie marki na rynek jest bardzo wymagającym zadaniem dla firmy, korzystamy z wielu form promocji, w tym uczestniczmy w wyselekcjonowanych targach, na których nawiązujemy współpracę ze sklepami, tego typu imprezy odwiedzają również licznie dzieci z rodzicami, którzy bardzo często kupują i polecają dalej nasze produkty. Dzięki promocji naszych zabawek na targach i licznych spotkaniach, eventach zostaliśmy zaproszeni do prestiżowego konkursu na „Zabawkę Roku 2016”, do konkursu zgłoszonych  było 100 rożnych zabawek znanych firm, dlatego jesteśmy dumni, ze nasze designerskie drewniane wózki zdobyły nagrodę jako najlepsza Zabawka roku 2016, domek dla lalek został nagrodzony przez dzieci Nagroda Dzieci 2016 oraz wyróżnieniem Nagroda Rodziców 2016r, w skład jury wchodziło wielu specjalistów z branży dziecięcej, psychologowie oraz gwiazdy polskiego formatu - opowiada Agnieszka Szczepańska.

Produkty z toszeckiej firmy eksportowane są również na rynki zagraniczne przede wszystkim do krajów skandynawskich, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo dumni  z  wyników i rozwoju toszeckiej rodzinnej firmy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002