Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
21 °C
Kamila, Karoliny, Roberta
czwartek, 18 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„Między rehabilitacją a sportem” - I Międzynarodowa Konferencja Praktyczna poświęcona dorobkowi Ludwiga Guttmanna - już 3 lipca na Zamku w Toszku!

Przygotowywana konferencja będzie miała charakter praktyczny. Zamiarem organizatorów jest przede wszystkim przybliżenie praktycznych zastosowań pomysłów dr. Ludwiga Guttmanna. Ogólnie wiadomo, że kreatywnie działał on na styku rehabilitacji osób niepełnosprawnych poprzez rozwijanie ich aktywności sportowej. Rozmach koncepcyjny i organizacyjny działań tego wybitnego toszanina sprawił, że jest dziś uważany za twórcę światowego ruchu paraolimpijskiego. Warto przyjrzeć się bliżej ludziom, środowiskom i konkretnym pomysłom, które mają swoje źródło w dorobku Ludwiga Guttmanna.

Wśród prelegentów usłyszymy m.in. bezpośrednich kontynuatorów metod Guttmanna - członków fundacji jego imienia z Anglii. Swoimi refleksami podzielą się też z nami prof. Józef Musielok, który podjął trud rozpoznania kolei życia i działalności głównego bohatera konferencji. Szczególnie cieszy nas udział prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a także dr. Krzysztofa Mehlicha, zastępcy dyrektora ds. rehabilitacji GCR „Repty” oraz dziennikarki, a zarazem szefowej biura poselskiego niepełnosprawnego śląskiego posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury. W programie nie zabraknie także akcentów praktycznych - pokazu łucznictwa i spektaklu Teatru Tańca z Bytomia. Szczegóły programu prezentujemy niżej.

Warto podkreślić, że dzięki pracy wykonanej przez organizatorów konferencji (Urząd Miejski, Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, DFK) w realizację tego przedsięwzięcia udało się zaangażować znakomitych Patronów Honorowych i Partnerów. Wszystkich ich szczegółowo wymieniamy w materiałach informacyjno - promocyjnych. Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji - wstęp jest wolny. Ze względów organizacyjnych prosimy jedynie o potwierdzenie woli udziału w formie mailowej () lub telefonicznej (32 233 44 93) do dnia 27 czerwca 2016.

 

 

PDFProgram konferencji (2,35MB)

 


 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry