Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
25 °C
Kamila, Karoliny, Roberta
czwartek, 18 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

STRZELAĆ KAŻDY MOŻE – Klub Łuczniczy A3D Toszek

Jednym z członków klubu jest dwudziesto-dwu letni Łukasz Przybylski z Toszka. Pan Łukasz na co dzień studiuje na Politechnice Śląskiej. Swoją przygodę z łucznictwem w klubie zaczął w 2010 roku. Strzela z łuku bloczkowego, który jest zazwyczaj dużo bardziej sztywny niż łuk prosty lub walijski.Ta sztywność powoduje, że strzała wypuszczona z łuku bloczkowego posiada większą energię w porównaniu do innych konstrukcji, lecz z drugiej strony uniemożliwia komfortowe naciągnięcie cięciwy za pomocą siły samych ramion. Tak więc potrzeba nie małej siły, żeby oddać celny strzał.

Łukasz Przybylski odniósł już wiele znacznych sukcesów na arenie kraju jak i świata, był członkiem Kadry Narodowej na I półrocze 2015 r. Do jego osiągnięć należy m.in.: udział w Mistrzostwach Europy seniorów w Erywaniu w Armenii (33 miejsce), Puchar Świata seniorów we Wrocławiu (33 miejsce), Mistrzostwa Świata Field juniorów w Zagrzebie (10 miejsce), letnia uniwersjada w Korei Południowej (17 miejsce), Mistrzostwa Europy FIELD seniorów w Rzeszowie (31 miejsce) i właśnie zdobyte 17 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Mongolii. Życzymy kolejnych sukcesów!

Zainteresowanych tą dziedziną sportu informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do Klubu A3D - spotkania i treningi odbywają się na torach otwartych (na dworze) w Toszku, ul. Wilkowicka 53 (teren firmy GEES) w każdy wtorek i czwartek od 17:00 - 20:00.

Kontakt: email:   lub tel. 607 346 467 (Roman Krupa-trener).

Pierwsze Mistrzostwa Świata w łucznictwie sportowym odbyły się w 1931 r. w Polsce we Lwowie, a pierwszymi mistrzami świata byli Polacy: Michał Sawicki i Janina Kurkowska-Spychajowa, która złote medale indywidualnie zdobywała łącznie siedem razy. Polska znajduje się w posiadaniu dwóch medali olimpijskich w łucznictwie – oba zdobyte w konkurencjach kobiecych. Srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972) zdobyła Irena Szydłowska, a brązowy na Igrzyskach w Atlancie (1996) drużyna w składzie: Iwona Dzięcioł, Katarzyna Klata, Joanna Nowicka, której trenerem był Stanisław Stuligłowa.

 

Lucznik.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry