Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-1 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Remonty dróg gminnych

P1200662.jpeg

Gmina Toszek, w ramach działań wspierania lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, złożyła wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

W ramach programu złożona została dokumentacja dotycząca przebudowy dróg gminnych: ul. Świbskiej w Kotulinie, przebudowy ul. Górnej oraz Osiedlowej w Wilkowiczkach, dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina – ul. Skalna, ul. Skały, ul. Nakło, ul. Zamkowej w Toszku oraz drogi wewnętrznej w Pawłowicach i przyznanie jej statusu drogi publicznej.

Koszt realizacji wszystkich przedsięwzięć to 2.975.065,63 zł.

Dla województwa śląskiego o ocenie wniosku stanowiły między innymi takie kryteria jak: liczba kilometrów dróg powiatowych i gminnych o twardej nawierzchni w powiecie, w którym jest zlokalizowana operacja polegająca wyłącznie na budowie drogi wynosi nie więcej niż 500 km; liczba kilometrów dróg powiatowych i gminnych o twardej nawierzchni w powiecie, w którym jest zlokalizowana operacja polegająca wyłącznie na przebudowie lub zmianie nawierzchni drogi wynosi powyżej 1200 km oraz gęstość zaludnienia gminy powyżej 200 osób/km2.

Powyższe kryteria, które są niestety niezależne od Wnioskodawcy, a zgodnie z którymi miedzy innymi komisja dokonała oceny wniosków okazały się zbyt surowe i przeważyły punktowo na ocenie, by zgłoszone przez nas projekty znalazły się na liście rankingowej. Miejsce na liście mogły uzyskać wnioski, które uzyskały co najmniej 9 punktów, nasze wnioski zdobyły od 4 do 7 punktów. Wykluczył nas zbyt duży wskaźnik dobrych dróg w powiecie gliwickim – 763,8 km dla dróg powiatowych i gminnych oraz zbyt mała gęstość zaludnienia – 95 osób na km2.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry