Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
4 °C
Dionizji, Leontyny, Mikołaja
wtorek, 06 grudnia 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Podstawowe informacje dot. Śląskiej Karty Usług Publicznych

reka2.png

Szanowni Mieszkańcy Gminy Toszek,

W załączniku znajdują się podstawowe informacje dot. Śląskiej Karty Usług Publicznych - elektronicznej karty zamiast papierowych biletów autobusowych. W związku z przyłączeniem się przez KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry do programu Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP), od miesiąca września 2016 roku przestają funkcjonować bilety miesięczne w formie papierowej. Każdy uczeń korzystający z przejazdów autobusami KZK GOP zobowiązany jest do posiadania karty ŚKUP. Osobami upoważnionymi do wyrobienia takiej karty są wyłącznie rodzice lub prawni opiekunowie dziecka (dotyczy to dzieci do 13 roku życia). Dlatego szkoły informowały już w maju rodziców dzieci i młodzieży z Gminy Toszek o celowości wyrobienia kart ŚKUP-u dla dojeżdżających.

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizację tzw. „zasilania” w opłatę miesięczną biletu komunikacyjnego organizować będzie szkoła. Uczeń jedynie będzie zobowiązany dostarczyć i przekazać kartę ŚKUP do sekretariatu swojej szkoły w wyznaczonym terminie. Po czynności zasilenia karta zostanie wydana uczniowi. Każdy uczeń zgodnie z regulaminem Karty ŚKUP będzie zobligowany dziennie rejestrować wejście i wyjście z autobusu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy zasilają bilety w punktach.

Z uwagi na fakt trwania rozmów pomiędzy KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry termin dostarczenia karty ŚKUP do szkoły celem doładowania będzie podany po 20.08.2016r.

PDFŚląska Karta Usług Publicznych (285,83KB)


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry