Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
14 °C
Dory, Gerarda, Maryny
niedziela, 24 września 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Żorski Central Park Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Śląskiego

z20646777Q,Park-Cegielnia-w-Zorach-internauci-uznali-za-Najle.jpeg

Najwięcej głosów, bo aż 2579 w internetowym głosowaniu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016 dostał Park Cegielnia, czyli Żorski Central Park - przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa, nazywana zieloną wyspą w centrum Żor, gdzie ulokowano plac zabaw, park linowy, miasteczko ruchu drogowego, skatepark, street workout park, plenerową siłownię i profesjonalny tor rolkowy. Na drugim miejscu uplasował się projekt Przebudowa Domu Zdrojowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle zdobywając 1508 punktów, trzecie miejsce to Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach z 1366 punktami.

Nasz projekt zgłoszony do konkursu to Rewitalizacja Gotyckiej Wieży Zamkowej w Toszku oraz budynku stajni wraz z zagospodarowaniem terenu. Uplasowaliśmy się na 17 miejscu zdobywając 318 punktów.

Wszystkim osobom, które wykazały zainteresowanie i zaangażowały się w głosowanie na toszecki projekt dziękujemy. Mamy nadzieję, że przy kolejnej podjętej inicjatywie będzie nas więcej.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry