Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
27 listopada
Imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wyszukiwarka

Wystawa fotografii jazzowej Anety i Macieja Kaników w kawiarni Colonna

ONA: metrycznie i mentalnie jastrzębianka. Na co dzień zajmuje się marketingiem terytorialnym. Ta praca pozwala łączyć jej trzy główne zainteresowania: projektowanie graficzne, turystykę i fotografię. Jako dziecko zwykłą ”pstrykaczkę” zabierała to tu, to tam. Z tą prawdziwą fotografią pierwszy raz zetknęła się na studiach. W ręku znalazł się Zenit, a samodzielna praca w ciemni fotograficznej, poznanie całego procesu powstawania zdjęć od chwili naciśnięcia spustu migawki do momentu otrzymania odbitki fotograficznej zaszczepiły w niej miłość do tej formy tworzenia. Potem były pierwsze plenery, wystawy i publikacje prac. Po studiach miłość do fotografii musiała poczekać - na jej drodze życiowej pojawił się najpierw On, a potem Oni – żywiołowi, ciekawi świata młodzi ludzie. Wytchnieniem od życia codziennego były koncerty i muzyka. Pewnego razu na koncercie pojawił się aparat fotograficzny. I tak to się zaczęło…. Na co dzień wykonuje fotografie wykorzystywane na portalach i w publikacjach miasta, współpracuje także z portalem "slaskie.travel.

ON: czuje się „góralem”. Choć prawie od zawsze mieszka w Jastrzębiu-Zdroju to urodził się w Bielsku-Białej. Ambitny buntownik uparcie dążący do realizacji postawionych celów. Na co dzień Szef Sprzedaży. Z aparatem fotograficznym od zawsze, pierwsze zdjęcia wykonał Zenitem pod czujnym okiem taty, potem już swoją własną Smieną i kupioną na studiach w Szkocji Minoltą. Audiofil – muzyka jest wszędzie – w gabinecie, samochodzie, nawet łazience. Muzyka także sprawiła, iż narodziła się w nim trzecia miłość – do fotografii koncertowej. Udało się połączyć dwie pasje – do rejestrowania obrazu, łapania ulotnych chwil i muzyki. Zaczęło się niewinne – mały lokalny występ jazzowego zespołu, pierwsza fotografia, potem kolejne, potem już poszło. Na co dzień współpracuje z portalem nowiny.pl gdzie można znaleźć jego fotoreportaże z wydarzeń muzycznych z regionu.

ONI: Uczestnicy wielu wystaw i konkursów fotograficznych, wyróżnieni w Konkursie Fotografii Koncertowej w Rybniku – Boguszowicach. Na co dzień aktywnie uczestniczą w życiu Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego „Niezależni”, współpracują również z grupą Music Photographers Collective. Fotografowali m.in. podczas: Lotos Jazz Festivalu, Jesieni Jazzowej w Bielsku-Białej, Off Festivalu, Rawy Blues, 150-lecia Miasta Katowice, Męskiego Grania czy koncertu poświęconego ikonie fotografii muzycznej Markowi Karewiczowi „Gramy dla Marka”. Połączenie muzyki i fotografii daje im wiele radości, satysfakcji i balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. W fotografii koncertowej chodzi im przede wszystkim o to, aby pokazać emocje. Sztuka ta wymaga doskonałego opanowania sprzętu, ale to tylko połowa sukcesu. Aby zdjęcie było udane potrzeba doświadczenia w obserwacji, wyczucia i czasem także odrobinę szczęścia. Fotografom daje możliwość bliższego obcowania z artystami, doświadczania i czerpania niezwykłej energii od publiczności czy bywania w miejscach niedostępnych dla większości uczestników wydarzeń muzycznych.

fotografia jazzowa PLAKAT 2016 pop.jpeg

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002