Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
32 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zasady postępowania w sytuacji zagrożenia

oc.png

Mając na uwadze zagrożenia wynikające z negatywnych skutków ekstremalnych warunków pogodowych (m.in. intensywnych opadów deszczu, burz, silnych wiatrów, upałów, niskich temperatur) i innych zagrożeń każdy mieszkaniec powinien umieć podejmować działania dla zapewnienia sobie i innym bezpieczeństwa.

Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń jest przeznaczony dla mieszkańców Gminy Toszek oraz osób przebywających czasowo na jej terenie. Ułatwienie dostępu do informacji - czemu ma służyć niniejszy poradnik - istotnych dla bezpieczeństwa pozwoli na rozpoznanie różnorodnych zjawisk i zdarzeń na terenie Gminy, które mogą być źródłem potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa dla osób i mienia.

Dzięki zaleceniom i wskazówkom zawartym w opracowaniu dowiedzieć się można jak unikać zagrożeń, jak przygotować się oraz postępować w czasie ich występowania, po to aby zmniejszać ryzyko niebezpieczeństwa, a nawet udzielić pomocy innym potrzebującym.

W opracowaniu uwzględniono w zasadzie wszystkie istotne zagrożenia z jakimi można się spotykać się na terenie Gminy.

Niektóre zapisy mają charakter uniwersalny i można je odnosić do zagrożeń innych miejsc w jakim będziemy przebywać na urlopie, w podróży, itp. w innych częściach kraju.

 

PDFZasady postępowania w sytuacji zagrożenia (904,68KB)


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry