Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
26 °C
Henryka, Igi, Włodzimierza
poniedziałek, 15 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Basen przy Szkole Podstawowej w Paczynie znów działa!

Mając na uwadze bezpieczeństwo korzystających z paczyńskiego basenu, a także w związku z koniecznością dostosowania infrastruktury technicznej obiektu basenowego do zaleceń Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach, Gmina Toszek postanowiła wykonać modernizację zaplecza technicznego, aby obiekt mógł w dalszym ciągu funkcjonować i spełniać najwyższe normy. Prace modernizacyjne trwały od czerwca do października br. Wykonawcą robót instalacyjnych była firma „Bielwod” z Bielska – Białej, która zrealizowała wszelkie prace od sierpnia do października br. Zastępując tym samym stare i niewydajne elementy instalacji na nowoczesne i zautomatyzowane.

zdj1.jpeg

Rys.1 Stary filtr

Obecnie zastosowano filtr piaskowy o średnicy 800mm z wziernikiem i dnem dyszowym wraz z zaworem 6-cio drogowym.

zdj2.jpeg

Rys. 2 Nowy filtr wraz z orurowaniem

Wymieniona została także pompa tłoczna – zastosowano model Victoria Plus o wydajności 16.000 l/h. Dotychczasowe manualnie dozowanie chemii basenowej i kontrolowanie parametrów wody zastąpiono automatycznym sterownikiem ASTRALPOOL z odczytem pH, chloru wolnego, związanego i całkowitego. Parametry wody są teraz kontrolowane na bieżąco, a sterownik sam dobiera częstotliwość dozowania.

zdj3.jpeg

Rys. 3 Urządzenie kontrolno - pomiarowe

 

Po odbiorach oraz ustabilizowaniu się parametrów wody zlecono także firmie zewnętrznej wykonanie próbek jakości wody basenowej, wyniki są wzorcowe a instalacja działa bez zarzutu – komentuje pan Bogdan Dutkiewicz, dyrektor obiektu. Wartość wykonanej inwestycji (robót oraz zainstalowanych urządzeń) wyniosła 100.300,00 zł.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry