Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
28 °C
Alfreny, Rufina, Wincentego
piątek, 19 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wkrótce ukaże się kolejna powieść Tomka Sobani!

Zd1.jpeg

 

Wydawnictwo będzie moim partnerem także przy wydawaniu kolejnych książek. To stwarza wspaniałą sytuację - komfort pisania z myślą, że jak tylko skończę, wydawca zabierze się do pracy - mówi Tomasz, który, póki co, nie ma jeszcze swojego agenta, ale z czasem tego rodzaju wsparcie będzie dla niego z pewnością niezbędne.

Pierwsze rozmowy z Wydawnictwem MOST Tomasz Sobania przeprowadził osobiście zaraz po powrocie z pierwszej trasy autorskiej, w ostatnich dniach września. W jej trakcie odwiedził w ciągu czterech dni dziesięć miejsc, w tym Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. W spotkaniach z toszeckim pisarzem uczestniczyło łącznie ponad pięćset osób. Przeżyłem niesamowity czas, jeżdżąc z jednego miejsca w drugie i spotykając kolejnych wspaniałych ludzi. Największe spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach, do której przyszło stu dwudziestu uczniów z gimnazjum i liceum - wspomina Tomasz.

Początkowo trasa miała objąć Warszawę i potrwać o tydzień dłużej, ale ze względu na brak zgody dyrekcji szkoły, w której uczy się Tomasz, wyjazd potrwał jedynie cztery dni, a wszystkie spotkania odbyły się w okolicy Siedlec. Z Siedlec pochodzi mój przyjaciel, Marcin Polak, który zajął się organizacją całej trasy. To tak naprawdę jego wielka zasługa - odkąd pod koniec maja poznaliśmy się na rekolekcjach na Jasnej Górze, wytrwale pracował, żeby wszystko zorganizować na czas i żebym w ostatnich dniach września mógł przyjechać do Siedlec i spełnić dziesiątki marzeń - mówi Tomasz.

Już trwają przygotowania do kolejnej trasy. Tym razem nasz pisarz wyrusza na całe dwa tygodnie w trakcie ferii zimowych, w tym co najmniej tydzień spędzi w Warszawie. Trzymamy kciuki za owocny przebieg kolejnych spotkań!

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry