Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Kamila, Karoliny, Roberta
czwartek, 18 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Toszecki Jarmark Adwentowy 2016 – magia zbliżających się świąt

DSC_0511.jpeg

10 grudnia już po raz siódmy uliczki Toszka zapełniły się setkami mieszkańców i gości, którzy mieli okazję wczuć się w świąteczny nastrój, jakim szczyci się Toszecki Jarmark Adwentowy.

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem zostały postawione w zaułkach uliczek, by stworzyć urokliwą i niepowtarzalną atmosferę, taką, jaką można poczuć tylko raz w roku. Dla odwiedzających przygotowane zostały świąteczne pyszności m.in. jabłka na gorąco nadziewane czekoladą i bakaliami, śląska „mołczka”, kiełbaski, owoce w czekoladzie oraz wyśmienity grzaniec podawany w ceramicznych kubkach. Rękodzielnicy przygotowali oryginalne wyroby - idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcją dla dzieci była udostępniona bezpłatnie wiedeńska karuzela i bajkowy kataryniarz. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi artyści z sekcji wokalnej i teatralnej „Deja Vu” działającej przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Toszku, chór Con Colore oraz Heimatchor Ostroppa, Orkiestra Dęta z Toszka, Artyści Scen Śląskich jak i Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej. Gwiazdami wieczoru byli Tomasz Szwed oraz Liber&Ina&Adam Stachowiak, którzy porwali zebraną publiczność w wir świątecznego nastroju.

Prace nad przygotowaniem imprezy trwały od wczesnych godzin porannych; trzeba było rozłożyć scenę, ustawić świąteczne kramy, podłączyć oświetlenie, udekorować scenę. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu ludzi, w tym młodzieży z lokalnego klubu sportowego Zamkowiec z Toszka, Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Toszeckiej, Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, DFK Tost, pracownikom spółki Remondis i Spółdzielni Socjalnej oraz zaangażowaniu mieszkańców i pomocy materialnej uzyskanej od sponsorów wszystkie detale zostały dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Park, Telewizja TVT oraz Nowiny Gliwickie. Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej uroczystości serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejny toszecki jarmark.

Toszecki Jarmark Adwentowy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oznacza to, że formuła tej imprezy dobrze wpisuje się w oczekiwania naszych mieszkańców i naszych gości. Uważnie analizujemy też wszystkie sygnały, dzięki którym będziemy mogli jeszcze bardziej udoskonalać to przedsięwzięcie w przyszłości - na dobre pomysły zawsze jesteśmy otwarci - powiedział Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry