Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wzrost atrakcyjności i promocji Gminy Toszek poprzez wyeksponowanie szlaku historyczno-zabytkowo-przyrodniczego i stworzenie kompleksowej oferty turystycznej

loga-ue LGD.jpeg

Tytuł projektu: „Wzrost atrakcyjności i promocji Gminy Toszek poprzez wyeksponowanie szlaku historyczno-zabytkowo-przyrodniczego i stworzenie kompleksowej oferty turystycznej”.

Cel projektu: Projekt polega na podniesieniu konkurencyjności Gminy Toszek wśród pozostałych gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania oraz na tle ościennych województw. Pierwszym krokiem jest zamontowanie czterech gminnych witaczy zlokalizowanych przy wjeździe do Gminy Toszek od strony ościennych gmin/powiatów. Drugim krokiem jest wytyczenie i wyeksponowanie szlaku historyczno-zabytkowo-przyrodniczego Gminy Toszek. Szlakiem objętych zostanie 26 ważnych dla historii gminy zabytków i miejsc, które stanowią spuściznę i historię regionu, związane są z dziejami historii i kultury ziemi toszeckiej. Trzecim punktem zbliżającym do osiągnięcia celu jest wydanie publikacji katalogowej, w której zebrane zostaną wszystkie zabytki ścieżki historyczno-zabytkowej oraz walory przyrodnicze okraszone bogatą szatą zdjęciową.

Wartość wnioskowanego projektu:  50.000,00 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 31.815,00 zł

Kwota i źródło dofinansowania: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Etap realizacji: projekt zrealizowany


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry