Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-1 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Sukcesy toszeckich łuczników z klubu A3D

Logo1.jpeg Logo2.png

Łukasz Przybylski w strzelaniach kwalifikacyjnych na 36 startujących w kategorii łuku bloczkowego,  uplasował się jako 4-ty w pierwszej kolejce, by ostatecznie zająć 5 miejsce, a dalej po pojedynkach eliminacyjnych, wysokie 6 miejsce rankingu ogólnego. To pozwoliło mu awansować do konkurencji Compound Mixed Team, by razem z Mariyą Shkolną (Łucznik Żywiec) wywalczyć 2 miejsce i zdobyć SREBRNY medal Pucharu Europy. To już drugi pucharowy medal tego zespołu, po brązowym zdobytym w I rundzie w Legnicy, będący jednocześnie potwierdzeniem doskonałej formy tych zawodników oraz kolejnym wielkim sukcesem polskiego łucznictwa bloczkowego. Nasz drugi reprezentant, 18-letni Filip Szeląg, walcząc z seniorami łucznictwa uplasował się na 17 miejscu zwracając uwagę najwyższym wynikiem pojedynku zawodników sklasyfikowanych na tym miejscu.

Tym akcentem rozgrywki pucharowe Europy zostały zakończone ale kalendarz startów nie. Najbliższe plany naszych zawodników uwzględniają międzynarodowe starty w The World Games 2017 - Olimpiada Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu, Uniwersjada w Tajwanie czy Mistrzostwa Europy Field w Słowenii. Trzymamy kciuki i liczymy na dalsze starty i sukcesy w szeregach Reprezentacji Polski.

Korzystając z okazji, należy też wspomnieć o osiągnięciach zawodników łucznictwa terenowego startujących w cyklu zawodów Ligii Południe 2017. Mowa o Marku Serwinowskim, Andrzeju Jarczewskim, Tomaszu Wawrzyniaku i Rafale Dowhyluku. Team Klasyczny A3D TOSZEK w 3 rundach, które odbyły się w Jaworzu, Częstochowie i Wołczynie zdobył każdorazowo 1 miejsce i jest zdecydowanym liderem tabeli w klasyfikacji generalnej turnieju. Dodatkowo Marek umacnia swoją 2-gą pozycję w klasyfikacji indywidualnej i z nieznaczną stratą będzie walczył o pierwsze miejsce w kolejnych rundach. Do końca sezonu pozostały jeszcze 3 rundy jesienne w Lędzinach, Radzionkowie i Sobótce, tak więc, wszystko przed nami. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Łucznicy1.jpeg

Łucznicy2.jpeg

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry