Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
4 °C
Dionizji, Leontyny, Mikołaja
wtorek, 06 grudnia 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zapraszamy na świętowanie Dni Toszka

plakat.jpeg

Świętowanie rozpocznie się autorskim komediowym spektaklem teatralnym pn. „ Za ile dzwonek” w wykonaniu  toszeckiego Teatru DEJA VU w reżyserii i według scenariusza Agaty Przewieźlik z muzyką Michała Głąba. Miłośnicy sceny operetkowej będą mogli posłuchać  jedynych i niepowtarzalnych przepięknych duetów – “Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu artystów scen śląskich. W sobotę czekają atrakcje dla dzieci – pląsy, gry i zabawy,występ uczestników chóru  Światowych Dni Młodzieży oraz koncert Darka Nowickiego ze złotymi przebojami festiwali opolskich.Uwieńczeniem wieczoru będzie zabawa taneczna z hitami DJ MICZI. Trzeci dzień  upłynie w  sportowym i tanecznym nastroju, a gwiazdą wieczoru będzie utalentowany i energiczny artysta Adam Stachowiak.

Zapraszamy wszystkich do świętowania i wspólnego spędzania czasu na ziemi toszeckiej.

Jednym ze sponsorów powyższego wydarzenia jest operator GAZ SYSTEM

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości ok. 43 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego i opolskiego.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

 Gazociąg relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-kedzierzyn-kozle/ . Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską. Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry