Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Wyszukiwarka

Miasto turystyki kulturowej

Bez tytułu.jpeg

Pomysł nowej strony zrodził się podczas namysłu nad poprawą ekspozycji szlaków turystycznych w naszej Gminie, o co w szczególności zabiegali przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Toszeckiej. Uznaliśmy, że warto całość tematyki powiązanej z turystyką ogarnąć na nowo, bardziej nowocześnie. W ten sposób powstał nowy portal, który eksponuje nasz potencjał turystyczno - kulturowy - mówi Piotr Kunce, zastępca burmistrza.

Nowa strona zawiera wybór informacji „o nas” - o naszej historii, ale także ludziach, którzy u nas na co dzień parają się kulturą w szerokim tego słowa znaczeniu. Zebrano ważniejsze wydawnictwa związane z Toszkiem lub wydane w Toszku, do których udało nam się dotrzeć. Można tam też zapoznać się z produktami lokalnych wytwórców artykułów spożywczych, ale także innowacyjnych zabawek, o których kiedyś osobno pisaliśmy. Dokonano wyboru ważniejszych wydarzeń, które odbywają się u nas każdego roku. Są wśród nich Brewerie, Dni Toszka, Bieg o Złotą Kaczkę, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Oktoberfest, Jarmark adwentowy - lista pozostaje otwarta. Chcemy jednak, aby w szczególności te imprezy rozwijały się i przyciągały coraz większe zainteresowanie odbiorców, także w odniesieniu do gości z zewnątrz. Osobnym zagadnieniem, które chcemy eksponować, jest postać urodzonego w Toszku twórcy ruchu paraolimpijskiego - Ludwiga Guttmanna i wszelkie inspiracje, jakie płyną z jego dorobku.

Na stronie nie mogło zabraknąć szlaków turystycznych, rowerowych i pieszych - w tym zakresie chcemy nadal doskonalić zawartość strony. Szlaki można będzie nieco lepiej zwizualizować poprzez zdjęcia - pomoc w tym zakresie zadeklarowała Toszecka Grupa Kolarska, ale wsparcie otrzymaliśmy już także od wspomnianego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Toszeckiej. Całkiem imponująco przedstawia się zebrana w jednym miejscu, różnorodna oferta noclegowa i gastronomiczna naszej Gminy! Obiekty, miejsca i atrakcje, które warto u nas zobaczyć, również zostały zebrane w jednym miejscu, a wkrótce z części tych miejsc utworzony zostanie Toszecki Szlak Turystyki Kulturowej. Prace koncepcyjne są zaawansowane, a jeszcze w tym roku złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków zewnętrznych. Chodzi nam o to, aby turyści, którzy przyjeżdżają do nas, głównie po to, aby zwiedzić Zamek, poznali szersze możliwości spędzenia u nas dnia, popołudnia czy weekendu. W odniesieniu do wycieczek szkolnych, zależy nam z kolei na tym, aby dotychczasową ofertę, z którą skutecznie wychodzi do tej grupy odbiorców nasz Zamek, poszerzyć o inne zagadnienia edukacyjne powiązane np. z historią, geografią czy przyrodą, co pozwoli nauczycielom i uczniom realizować na terenie naszej Gminy konkretne tematy zajęć - mówi Piotr Kunce.

W zasadniczej części prace nad stroną zakończyliśmy - gotowa jest architektura nowego portalu, jego wygląd i funkcjonalność w najbliższym czasie nie powinny podlegać istotnym zmianom. Natomiast co do treści - pozostajemy otwarci na wszelkie pomysły, uzupełnienia. Można je zgłaszać mailowo na adres lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 32-237 80 30. W bliskiej przyszłości będziemy też chcieli stworzyć wersje anglo- i niemieckojęzyczną nowego portalu. Dostęp do nowego portalu na dzień dzisiejszy jest możliwy ze strony głównej toszek.pl - poprzez zakładkę „Dla Turysty” i ten dostęp będzie możliwy zawsze. Natomiast wkrótce portal będzie miał własny adres, dzięki czemu jego wyświetlanie oraz pozycjonowanie w przeglądarkach będzie bardziej optymalne.

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002