Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Arnolda, Emiliany, Lucyny
czwartek, 30 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Mieszkańcy zgłosili pomysły w ramach Toszeckiego Budżetu Obywatelskiego!

Zgłoszonych zostało 14 projektów, w tym 7 o charakterze inwestycyjnym i 7 przedsięwzięć społecznych. Drogą elektroniczną zgłoszono jedynie 4 projekty, pozostałe trafiły do urzędu w formie papierowej. Najwcześniej złożone wnioski trafiły do nas 4 sierpnia. Żelazne nerwy mieli natomiast autorzy aplikacji, który wpłynęła jako ostatnia - elektronicznie, 7 sierpnia o godz. 23:06. Łączna wartość wszystkich zgłoszonych pomysłów to 292.046.41 PLN. Do pracy nad wnioskami przystąpili już urzędnicy odpowiedzialni za ich formalną, prawno - finansową i merytoryczną weryfikację.

Przystępujemy niezwłocznie do weryfikacji złożonych wniosków, która polega na przygotowaniu zgłoszonych przedsięwzięć do ich realizacji przy pomocy środków publicznych. Tam, gdzie będzie to niezbędne, będziemy się kontaktować i wyjaśniać ewentualne wątpliwości. Wartość złożonych aplikacji wskazuje, że pomysł ten spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców, co bardzo mnie cieszy, bo nikt nie ma lepszych pomysłów na doskonalenie swojego otoczenia, niż sami zainteresowani - powiedział Burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Wszystkich projektodawców prosimy o bieżące sprawdzanie poczty mailowej - pozostawienie naszej korespondencji bez odpowiedzi może, zgodnie z regulaminem, być powodem pozostawienia aplikacji bez dalszego biegu. O tym, które z przedsięwzięć mają zostać skierowane do realizacji, zadecydują mieszkańcy Toszka w głosowaniu. Ostateczną decyzję podejmą nasi Radni podczas zatwierdzania Budżetu Gminy na rok 2018.

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry