Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
26 °C
Henryka, Igi, Włodzimierza
poniedziałek, 15 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Klub Seniora w Toszku

            Decyzją Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Toszku we współpracy z Parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, powstanie Program profilaktyczny dla Seniorów w Toszku, potocznie zwany Klubem Seniora.

            Program taki z powodzeniem realizowany jest w Kotulinie, dlatego warto jest rozszerzyć te działania o Toszek – centrum naszej gminy. Toszecki klub będzie miał identyczną formułę co ten w Kotulinie, tzn. raz w miesiącu przez 3 godziny zainteresowane osoby będą miały możliwość spotkania się na terenie toszeckiej parafii, przy ciastu i kawie porozmawiać na interesujące tematy, wymienić opinie, poglądy, uczestniczyć w zajęciach tematycznych (także profilaktycznych), projekcjach filmowych itp. Przebieg zajęć w dużej mierze będzie uzależniony od chęci, nastroju i potrzeb uczestników. Każdorazowo zajęcia będzie moderował przygotowany merytorycznie Animator.

            Zatem, już teraz zapraszamy zainteresowanych Seniorów do zgłaszania się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Toszku lub do zaglądania na naszą stronę internetową www.ops.toszek.pl, na której udostępnione zostały karty zgłoszeniowe. Wypełnienie ich jest warunkiem konicznym, uprawniającym do uczestniczenia w zajęciach. W każdej chwili jednak można swoje zgłoszenie wycofać, nie rodzi to żadnych konsekwencji! W najbliższym czasie będziemy Państwa informować o terminie pierwszego i kolejnych spotkań.

            Warto także wspomnieć, że dzięki partnerskiemu udziałowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Toszku w projekcie „Gliwicki pakON II” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego, możemy bezrobotnym mieszkańcom Gminy Toszek zaproponować wsparcie i doradztwo Trenera Pracy. Aktywizacja zawodowa, pomoc w poruszaniu się po rynku pracy, wyszukiwanie ogłoszeń o pracę, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej i wiele innych to zadania Trenera Pracy. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane.

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcia te okażą się sukcesem i będą cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry