Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
1 °C
Dionizji, Leontyny, Mikołaja
środa, 06 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wracają „Zamkowe wieczory z kawą i kulturą”

Do tej pory wśród gości „Zamkowych wieczorów” byli m.in. aktor, publicysta, dwaj pisarze, choreograf, muzyk i sędzia. Spotkania były bardziej lub mniej kameralne (od kilkunastu do blisko 50 uczestników), czasem nieco kontrowersyjne, innym razem bardzo spokojne, niekiedy trwały kilkadziesiąt minut, a czasem o wiele dłużej. Czy spotkania zaplanowane na najbliższy czas również przyciągną wagę mieszkańców i gości? Jak zwykle, staraliśmy się zaplanować wachlarz osobowości i tematów na tyle szeroki, aby z zaproszeniem na poszczególne spotkania dotrzeć do wielu zainteresowanych. W jakim stopniu nam się to uda - czas pokaże - powiedziała Dominika Witkowska, zastępca dyrektora zamku, współprowadząca spotkania.

Swój udział w pozostałych jeszcze czterech tegorocznych spotkaniach potwierdził znany wielu z nas toszecki proboszcz z lat 1978 - 1995, ks. Gerard Wenzel. Na rozmowę z nim zapraszamy już wkrótce - 11 września. Kolejnym gościem będzie Agnieszka Grabarz Rudy Śląskiej, która samotnie pokonała w tym roku na rowerze dystans z Suwałk (Polska) do Nordkapp (Norwegia). O tym, co przeżyła i czego doświadczyła opowie i pokaże na zdjęciach w drugi poniedziałek października. W listopadzie naszym gościem będzie Anna Majer - tancerka, choreograf i nauczycielka tańca związana ze szkołą baletową w Bytomiu. W grudniu natomiast porozmawiamy ze znaną u nas artystką plastyczką i terapeutką, panią Zofią Pisarek, która od kilku dziesięcioleci kreatywnie wspiera leczenie pacjentów toszeckiego szpitala.

W jakiej formie spotkania będą organizowane w roku przyszłym - czas pokaże. Wiadomo już, że do współpracy w organizowaniu i prowadzeniu spotkań włączy się nasz młody pisarz i felietonista Tomasz Sobania. Zanim powstanie program „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą” na rok przyszły, będziemy chcieli przeprowadzić wśród uczestników krótkie ankiety sondażowe, które podpowiedzą nam, jakie są oczekiwane kierunki rozwijania tego przedsięwzięcia - powiedział Piotr Kunce, współprowadzący spotkania.

sz 2017.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry