Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-5 °C
Błażeja, Margerity, Saturnina
środa, 29 listopada 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Otwarcie toszeckiego Klubu Seniora

Inauguracja Klubu odbyła się w swojskich i dobrze znanych mieszkańcom Toszka pomieszczeniach salki parafialnej. Ks. Proboszcz Sebastian Bensz, reprezentujący Parafię pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku jest Partnerem działań realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku. To dzięki jego zaangażowaniu wczorajsze spotkanie było możliwe do zorganizowania.

            Planując utworzenie bliźniaczego do kotulińskiego Klubu, liczyliśmy na odzew 30 osób. Zainteresowanie tym przedsięwzięciem natomiast przerosło nasze marzenia, bowiem do Klubu zapisały się 73 osoby. W związku z czym nasz gospodarz musiał powiększyć stan wyposażenia o dodatkowe krzesła i naczynia. Uśmiechniętych i zaciekawionych tą ideą uczestników przywitał Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, wskazujący na celowość i efektywność takich działań.

            Po części oficjalno – organizacyjnej i poczęstunku, przyszedł czas na pierwszy temat zrealizowany w toszeckim Klubie. Po wstępie integracyjnym, została sprawdzona wiedza i pamięć naszych Seniorów w konkursie wiedzy o Gminie Toszek. Uczestnicy nie zawiedli, udowadniając, że doskonale znają dzieje i uwarunkowania miejscowości, w których żyją.

            Najważniejsze jednak dla nas jest to, że nasi nowi Klubowicze wychodzili z zajęć z uśmiechniętymi twarzami, pełni wrażeń i chętni do spotkania się w tym samym gronie już za miesiąc. Zapraszamy serdecznie!

           

 Bożena Ziarnik

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry