Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Przed nami szereg ważnych wydarzeń kulturalnych

Koncert kompozytorski Aleksandry Garbal - 23 września (sobota), godz. 19:00, kościół w Toszku

Po raz pierwszy w Toszku można będzie zapoznać się z dorobkiem kompozytorskim Aleksandry Garbal, jednej z współczesnych polskich kompozytorek. Program koncertu, który mieści się w ramach trzydniowych obchodów rekoronacji obrazu Matki Boskiej Toszeckiej, obejmuje nowsze utwory toszeckiej kompozytorki, głównie powstałe z inspiracji religijnej. Wśród wykonawców: chóry, soliści, instrumentaliści.

Premiera książki „Nowy świt” Tomasza Sobani - 24 września (niedziela), godz. 19:00, Zamek w Toszku

Druga już i zapewne nie ostatnia książka toszeckiego pisarza Tomasza Sobani wychodzi w tych dniach z drukarni. Sukces pierwszej jego książki, którą zaprezentował kilku tysiącom odbiorców na spotkaniach organizowanych w całym kraju, w tym także w Pałacu Prezydenckim oraz w ogólnopolskich mediach, pozwala żywić nadzieję na podobny odbiór „Nowego świtu”. Uczestnicy spotkania na toszeckim Zamku będą pierwszymi, którzy wezmą do rąk egzemplarze tej książki.

Spotkanie z Dagmarą Kowalczyk - 26 września (wtorek), godz. 18:00, Zamek w Toszku

W ramach „Spotkań na szczycie wieży” gościem będzie dziennikarka TVN Turbo Dagmara Kowalczyk. Jest nie tylko pasjonatką nowoczesnej motoryzacji, motoryzacyjnego designu oraz motorowych sportów, ale również doświadczoną podróżniczką. Prowadzi profile w mediach społecznościowych, na których dzieli się swoimi pasjami - tematów do rozmowy z pewnością nie zabraknie.

XIII Oktoberfest - 30 września (sobota), godz. 16:30, Zamek w Toszku

Święto miłośników piwa, mimo swojej oryginalnej, tradycyjnej nazwy, w tym roku odbędzie się jeszcze we wrześniu. Dlaczego? Liczymy na to, że dzięki temu aura będzie dla uczestników bardziej sprzyjająca. W programie jak zwykle klimatyczne występy artystyczne, dużo humoru i dobrej zabawy.

TOST`AIR PARTY - DJ C-BOOL i inni na Zamku w Toszku, 6 października (piątek), godz. 18:00

Do występu w Toszku udało się namówić grupę artystów prezentujących bardzo współczesne rodzaje muzyki, wśród nich znanego u nas i nie tylko u nas C-BOOL’a. Liczba osób, które mogą wziąć udział w tym koncercie nie jest nieograniczona - warto zainteresować się tym wydarzeniem wcześniej!


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry