Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
11 °C
Ludomira, Makarego, Wiliany
środa, 28 lutego 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Za nami XIII Oktoberfest na Zamku w Toszku

Organizator wydarzenia - Centrum Kultury „Zamek w Toszku” - postarał się, aby program artystyczny był różnorodny, a w punktach gastronomicznych nie zabrakło przekąsek, a także tradycyjnego złocistego napoju z pianką. Wydarzenie rozpoczął przemarsz Blaskapelle ze Świbia, po czym uroczyście, zgodnie z tradycją bawarską, Burmistrz Grzegorz Kupczyk, Starosta Waldemar Dombek, Burmistrz Hohenau Eduard Szmid oraz przedstawiciel Olewska Yurii Rusyn, odszpuntowali beczkę piwa życząc wszystkim dobrej i spokojnej zabawy.

Miłym akcentem dla zgromadzonych był również występ dzieci i młodzieży z Toszka i Olewska, którzy zatańczyli wspólnie taniec przyjaźni i tym samym podziękowali za przyjęcie i gościnę wśród toszeckich rodzin. Wystąpiły także Mażoretki „Magnolia” z Kotulina, działające w Centrum Kultury „Zamek w Toszku” przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Kotulina” oraz zespół muzyczny Trojoki. Gwiazdą wieczoru była Andrea Rischka. Dobra zabawa, konkursy i tańce trwały do późnych godzin nocnych. Nad przebiegiem imprezy, w roli porywającego konferansjera, czuwał Leonard Malcharczyk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą, wspólną zabawę, a organizatorom - za wysiłek włożony w przygotowanie imprezy. Na kolejny Oktoberfest zapraszamy za rok!

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry