Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
27 °C
Alicji, Alojzego, Rudolfa
piątek, 21 czerwca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

W programie świętowania nie zabrakło mszy św., którą dla środowiska oświatowego odprawił toszecki proboszcz, ks. Sebastian Bensz. Z uwagi na przypadające akurat 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w kazaniu podkreślił on kilka wątków z życiorysu tej świętej, które łączą się z nauczaniem. Złożył też zebranym serdeczne życzenia, pamiętając zarówno o nauczycielach czynnych zawodowo, jak i emerytowanych, a także o innych pracownikach szkół.

Oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się na Zamku. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w uroczystości, byli m.in. radny wojewódzki Krystian Kiełbasa, zastępca dyrektora delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach Wojciech Zając, szefowa sekcji NSZZ pracowników oświaty w Gliwicach Maria Konar, szefowa zarządu ZNP w Toszku Zofia Brzezińska, przewodniczący Rady Miejskiej Toszka Krzysztof Klonek wraz z grupą radnych. Burmistrza Toszka Grzegorza Kupczyka reprezentował jego zastępca. W licznych wystąpieniach wyrażono wiele serdecznych słów pod adresem nauczycieli, nauczycieli emerytowanych oraz pracowników szkolnej administracji obsługi. Kulminacyjną częścią obchodów było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty. W tym roku Burmistrz Grzegorz Kupczyk nagrodził następujące osoby:

MARCELA KAŁUŻA – nauczycielka wychowania przedszkolnego Publicznego Przedszkola w Toszku, która osiąga wysokie wyniki w pracy z wychowankiem, stosuje innowacyjne formy pracy. Na uwagę zasługuje jej zaangażowanie w przygotowanie dzieci do różnorodnych konkursów i festiwali, gdzie jej podopieczni zdobywają nagrody. Pani Marcela Kałuża jest nauczycielem cieszącym się uznaniem i dobrą opinią w środowisku.

ANNA WANICZEK – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Paczynie, prowadzi aktywne działania na rzecz kształcenia i rozwoju początkujących nauczycieli. Na uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie w działania opiekuńczo – wychowawcze w pracy z dziećmi oraz aktywność w kształtowaniu pozytywnego wizerunku szkoły.

INGRIDA CZEMPIK – nauczycielka nauczania zintegrowanego i wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pniowie, osiąga bardzo dobre wyniki nauczania, rozwija aktywność uczniów poprzez innowacyjne metody nauczania w oparciu o technologię informacyjno – komunikacyjną, dba o dobre imię szkoły. Na uwagę zasługuje jej działalność wychowawcza i uczestnictwo w życiu kulturalnym szkoły.

GIZELA POPEK – nauczycielka religii i psycholog szkolny Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku, szczególnie uzdolniona w działalności szkolnego wolontariatu, angażuje młodzież do różnych przedsięwzięć na rzecz szkoły i gminy. Na uwagę zasługuje stała  i czynna współpraca z Domem Pomocy Społecznej Wiśnicze, współudział w organizacji imprez z okazji Światowych Dni Młodzieży oraz angażowanie uczniów do akcji charytatywnych.

MATEUSZ SZŁAPA – nauczyciel języka angielskiego, techniki i informatyki Szkoły Podstawowej w Kotulinie. Współorganizator imprez środowiskowych m.in. Dzień Regionu, administrator szkolnej sieci informatycznej, jego zasługą jest bezproblemowe wdrożenie dziennika elektronicznego w szkole, na uwagę zasługują wyniki uczniów w licznych konkursach z języka angielskiego. Aktywny wychowawca, który w swojej pracy uwzględnia problematykę środowiska lokalnego oraz współczesne problemy angażując dzieci w akcje proekologiczne i społeczne.

ADAM NOWAK – nauczyciel języka angielskiego Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku, autor innowacji pedagogicznej w klasie czwartej oraz autorskiego programu nauczania z języka angielskiego w klasie pierwszej, administrator szkolnej strony internetowej, autor fotorelacji imprez i uroczystości szkolnych. Na uwagę zasługuje wyjątkowe zaangażowanie w działalność statutową placówki oraz organizacja  gminnego konkursu "Natura w obiektywie".

22563727_1552568104789719_1730735297_o.jpeg

Od lewej stoją: Adam Nowak, Mateusz Szłapa, Wojciech Zając, Gizela Popek, Ingrida Czempik, Piotr Kunce, Anna Waniczek, Marcela Kałuża, Agnieszka Szalińska, Elżbieta Wójcik, Anna Pawłowska, Krystian Kiełbasa, Waldemar Pigulak, Krzysztof Klonek.

Foto: Artur Czok

Nagrody otrzymali również dyrektorzy szkół: w Pniowie - pani dyrektor Elżbieta Wójcik, w Kotulinie - pani dyrektor Anna Pawłowska oraz w Toszku - pan dyrektor Waldemar Pigulak. Burmistrz Toszka przyznał także nagrodę dyrektor toszeckiego Centrum Usług Wspólnych, pani Agnieszce Szalińskiej, za szczególnie osiągnięcia w pracy zawodowej obejmujące przygotowanie i zaangażowanie w sprawne przeprowadzenie obowiązkowej reformy oświatowej, polegającej nie tylko na wprowadzeniu nowego ustroju szkolnego, ale również szeregu rozwiązań w systemie szkolnictwa, organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych w Gminie Toszek

Uroczystość wzbogacili swoim występem profesjonalni tancerze Kinga i Szymon Harazim, prezentując zróżnicowane stylistycznie tańce. Nie zabrakło także występów wokalnych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszka oraz podopiecznych pani Aleksandry Kucharczyk z zespołu wokalnego działającego przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Uroczystość zorganizowało Centrum Usług Wspólnych Gminy Toszek we współpracy ze Szkoła Podstawową im. Gustawa Morcinka w Toszku.

22547167_1552569454789584_892821031_o.jpeg

mms_img1061881200.jpeg

22563529_1552569448122918_1865514648_o.jpeg

Foto: Artur Czok

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry