Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„Eko Toszek” już funkcjonuje

W okresie od 8 sierpnia do 31 października br. trwały prace budowlano-montażowe na wybranych budynkach gminnych. W ubiegłym tygodniu Burmistrz Toszka dokonał odbioru zadania realizowanego w ramach projektu „Eko Toszek – Budowa fotowoltaicznych mikroinstalacji prosumenckich w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Toszek”. O nową instalację fotowoltaiczną wzbogaciły się: Budynek Strażnicy OSP w Ciochowicach, Budynek Strażnicy OSP oraz Świetlicy Wiejskiej w Wilkowiczkach, Budynek Strażnicy OSP w Pniowie, Budynek Szkoły Podstawowej w Pniowie, Budynek Szkoły Podstawowej w Toszku, Budynek Szkoły Podstawowej w Paczynie, Budynek Świetlicy Wiejskiej w Boguszycach i Budynek Świetlicy Wiejskiej w Pniowie.

DSC_0767.jpeg

Zakres prac budowlanych obejmował między innymi wykonanie niezbędnych konstrukcji do instalacji paneli PV wraz z przejściami przez przegrody (strop, dach, ściany) dla kabli elektrycznych i ich zabezpieczenie, położenie okablowania, podłączenie falowników/ inwerterów oraz instalację oprogramowania sterującego.

DSC_0787.jpeg

Realizacja niniejszego projektu przyczyni się do racjonalizacji zużycia energii, obniżenia energochłonności, zwiększenia poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz zmniejszenia emisji pyłowo-gazowej do atmosfery na terenie Gminy Toszek. Zamontowana instalacja stwarza możliwość zdalnego odczytu redukowanej energii.

DSC_0777.jpeg

Całkowita wartość projektu wyniosła 440.503,35 zł, z czego 373.585,04 zł stanowiło 85% dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wszelkie prace związane z montażem instalacji zostały przeprowadzone zgodnie z zawartymi umowami.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 07-11-2017 11:45

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry