Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
27 września
Imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wyszukiwarka

Nowy plac zabaw w Pisarzowicach!

Wyjątkowo sprzyjająca aura, nie licząc temperatury, towarzyszyła zebranym w sobotni poranek na terenie sąsiadującym z nowym placem zabaw i boiskiem. Wszystkich powitała uroczyście pani sołtys Monika Błażytko, która prowadziła uroczystość otwarcia i wraz ze współpracownikami ją zorganizowała. Burmistrz Grzegorz Kupczyk podkreślił dobrą współpracę przy realizacji tej inwestycji między samorządem a lokalną społecznością Pisarzowic. Chodzi nie tylko o fizycznie wykonane w ostatnim czasie przez mieszkańców prace, ale także fazę przygotowawczą całego projektu. Kilka lat temu pojawił się wniosek lokalnej społeczności Pisarzowic, aby wybudować w sołectwie plac zabaw. Zadeklarowałem, że zostanie on wykonany przy zaangażowaniu środków unijnych, na które w tym działaniu będziemy musieli nieco poczekać. Cieszę się, że po kilku latach oczekiwania na odpowiedni konkurs oddajemy dziś do użytku to miejsce - powiedział Burmistrz Grzegorz Kupczyk. Z uznaniem o przeprowadzonej inwestycji wypowiadał się także obecny na uroczystości pan radny Ewald Laksa. Najbardziej zadowolone są jednak pisarzowickie maluchy. Do tej pory musieliśmy korzystać z tego typu atrakcji przy okazji, będąc w Toszku lub w Pyskowicach. Cieszymy się, że teraz plac zabaw, który jest też miejscem przyjaznym dla całych rodzin, jest u nas na miejscu  - powiedziała jedna z obecnych na otwarciu mieszkanek. W uroczystości wziął też udział ks. Damian Kubiński, toszecki wikariusz, który dokonał obrzędu poświęcenia oddawanego do użytku miejsca.

Warto podkreślić, że do projektu inwestycyjnego, jakim było zaprojektowanie i wybudowanie placu zabaw w Pisarzowicach, dodanych zostało przez samych mieszkańców szereg elementów, które wzbogacają estetykę i możliwości integracyjne tego miejsca. Wśród osób, które okazywały wsparcie w realizacji tych zadań dla dobra społeczności Pisarzowic, byli: Teresa Zych, Aneta Kusz, Joanna Daniel, Dorota Skrzypczyk, Renata Daniel, Renata Puchała, Ewa Burda, Beata Strancich, Ilona Nowara, Mariusz Daniel, Alfred Błażytko, Piotr Skrzypczyk, Piotr Kusz, Dawid Przowski, Janusz Kusz, Andrzej Burda, Krzysztof Jakimowicz, Gerhard Wielgoś, Paweł Zych, Łukasz Koszela, Wojciech Błendziński, Krzysztof Ziob. Całość prac społecznych koordynowała pani sołtys Monika Błażytko.

Społeczności Pisarzowic życzymy dobrego użytkowania placu zabaw oraz dalszego rozwijania możliwości tego miejsca!

 

 

 

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002