Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„MASZ WPŁYW – WYBIERZ MARZENIA NIE RYZYKO”

sprzedaz alkoholu.png

Mając na uwadze dobro mieszkańców Gminy Toszek oraz wyniki przeprowadzonego w listopadzie br.  audytu w punktach sprzedaży napojów alkoholowych Burmistrz Toszka zgłosił naszą gminę do uczestnictwa w kampanii edukacyjno-informacyjnej „MASZ WPŁYW – WYBIERZ MARZENIA NIE RYZYKO”, finansowanej ze środków Narodowego Programu Zdrowia, organizowanej przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie we współpracy z Państwową Agencją Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

Kampania na temat zakazu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18. roku życia adresowana jest do wszystkich sprzedawców napojów alkoholowych Kluczowym elementem kampanii jest dystrybucja materiałów edukacyjno-informacyjnych do możliwie największej liczby punktów sprzedaży.

Dlatego też 6 grudnia 2017 r. oddelegowane przez Burmistrza Toszka osoby rozdysponowały materiały edukacyjne po sklepach znajdujących się na terenie miasta Toszek, w których prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych.

W związku z uczestnictwem w w/w kampanii edukacyjno-informacyjnej Gmina otrzymała 20 pakietów. Każdy z nich zawiera:

  • plakat do wywieszenia w sklepie, który przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz konieczności weryfikacji wieku młodych klientów poprzez sprawdzanie dowodów osobistych;
  • naklejkę dla sprzedawcy do umieszczenia przy kasie, która przypomina o konieczności sprawdzenia dokumentu potwierdzającego wiek osób młodo wyglądających;
  • naklejkę przeznaczoną do wyeksponowania blisko kasy, ale od strony kupującego przypominająca o obowiązku ukazania dowodu osobistego przy zakupie alkoholu
  • ulotkę edukacyjną dla sprzedawcy z podstawowymi treściami edukacyjnymi, przypominjącymi o wieku i informującym o konsekwencjach związanych ze sprzedażą alkoholu osobom nieletnim.

 

Właściciele punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) z miejscowości położonych na terenie Gminy Toszek (z wyjątkiem miasta Toszek), którzy nie otrzymali jeszcze w/w materiałów edukacyjnych, a są zainteresowani uczestnictwem w kampanii prosimy o skontaktowanie się w tej sprawie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Toszku merytorycznie odpowiedzialnymi za udział gminy w kampanii pod numerem telefonu (32) 237-80-17 lub 27 (Referat Organizacyjny).

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry