Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
6 °C
Alfa, Leonii, Tytusa
piątek, 19 kwietnia 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Świątecznie i nastrojowo – Toszecki Jarmark Adwentowy

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem znajdujące się w zaułkach uliczek stworzyły urokliwą i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dużym powodzeniem cieszyły się wśród odwiedzających lokalne świąteczne pyszności m.in. jabłka  serwowane na gorącą nadziewane czekoladą i bakaliami, śląsko „moczka”, aromatyczne pierniczki. Rękodzielnicy przygotowali oryginalne wyroby - idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcją dla dzieci była wiedeńska karuzela i warszaty zdobienia pierników, które przeprowadziła Aleksandrą Kucharczyk.

Na scenie ustawionej w centralnym punkcie Jarmarku z wielką pompą zagrała Toszecka Orkiestra Dęta, zaprezentowały się również  dzieci z Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, teatr Deja Vu z przedstawieniem „Co widzieli Aniołowie”, artyści sceny śląskiej z dziecięcym chórem Con Colore. Wyjątkowe owacje otrzymał zespół AVOCADO, który wprowadził słuchających w przedświąteczny klimat.  Energiczny i z rozmachem wystąpiła również wyczekiwana przez fanów i mieszkańców Toszka gwiazda wieczoru - Antek Smykiewicz, który zaśpiewał największe swoje przeboje.

Każdego roku Toszecki Jarmark Adwentowy odwiedza coraz więcej naszych mieszkańców i gości z terenu Powiatu Gliwckiego i nie tylko. To własnie od gości słyszałem w tym roku, że wyróżnia nas niepowtarzalna atmosfera jarmarku - nie festynu, nie koncertu, ale właśnie jarmarku. Podobno nie zawsze udaje się zbudować tego typu atmosferę w podobnych imprezach organizowanych w okolicy. Taki odbiór cieszy i motywuje do dalszego rozwijania Toszeckiego Jarmarku Adwentowego - powiedział burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Współorganizatorami jarmarku byli jak co roku Urząd Miejski w Toszku, CK Zamek w Toszku oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Toszeckiej. Składamy podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli – darczyńcą, którzy przyczynili się do wsparcia tego wydarzenia: Cukierni i Restauracji Dorota i Andrzej Grzybek, Restauracji „Złota Kaczka” – Wojciech Krupień, Dom Biesiadny „Bumerang” – Bożena Tarka-Kandziora, JB. Elektronik Janusz Błaszczyński, N.Z.O.Z „Puls” Bożena Błaszczyńska, Elżbieta Kołodziej, Hotel Restauracja Herbert Grochla, Remondis AQUA Toszek, Roland Wieczorek Sklep Spożywczy Toszek,  Remondis Tarnowskie Góry, Danish Farming Consultants Sp. zo.o, GAZ SYSTEM, POOR S.A, Domax, BILPOL, ATEX. Ponadto dziękujemy strażakom z OSP z Ciochowic na czele z Jerzym Sulewskim , którzy zabezpieczali imprezę.

 

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry