Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
25 września
Imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Wyszukiwarka

„Es Weihnachtet” - znakomity poziom naszych uczniów w finale międzywojewódzkiego konkursu!

Uczestnicy konkursu wykonywali adwentowe i bożonarodzeniowe pieśni w j. niemieckim, a także prezentowali wykonane międzypokoleniowo ozdoby adwentowe i bożonarodzeniowe. Na podkreślenie zasługuje wyróżniający się poziom artystyczny oryginalnych opracowań muzycznych zaprezentowanych przez reprezentantów naszej Gminy. Zarówno aranżacje muzyczne wykonywanych utworów, w szczególności uczniów z Kotulina, jak również ich profesjonalna instrumentacja, zrobiły na słuchaczach ogromne wrażenie. Młodzi artyści występowali z podziałem na kategorie wiekowe, ale także z uwzględnieniem kryterium formy akompaniamentu. Osobno oceniani byli wykonawcy z podkładem z płyty, a osobno z muzyką wykonywaną na żywo. Zarówno młodzież z Kotulina jak i z Pniowa występowała przy muzyce wykonywanej przez siebie, co sytuowało naszych reprezentantów w gronie najlepszych wykonawców tegorocznego finału.

Kotulin reprezentowany był przez dwa zespoły oraz jedną solistkę, natomiast Pniów - przez jeden zespół uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła Podstawowa w Kotulinie, klasy I - III: Lena Zwior, Nikodem Jaksik, Paulina Jaruszowic, Tymoteusz Jaksik, Antonina Powrósło, Weronika Oblonczek, Denis Widera. Tytuł utworu:  Unser Lieblingswehnachtslied, opracowanie i przygotowanie: Klaudia Radziej, Małgorzata Powrósło.

Szkoła Podstawowa w Kotulinie, klasy IV - VII: Julia Szewczyk, Karolina Walczak, Emilia Pallus, Kinga Krupa, Szymon Jarzyński, Kamila Krzystyniak, Aleksandra Pieruch, Agata Powrósło, Kaja Mirkowska, tytuł utworu: Liber, Guter Weihnachtsmann; Instrumentarium: keyboard, flet, klarnet, puzon, dzwonki; opracowanie i przygotowanie: Barbara Walczak, Małgorzata Powrósło.

Szkoła Podstawowa w Kotulinie, Agata Szewczyk, tytuł utworu: Leise rieselt…, opracowanie i przygotowanie Barbara Walczak, Małgorzata Powrósło

Szkoła Podstawowa w Pniowie, klasy IV - VII, śpiew: Martyna Jaworek, Natalia Mandziej, Oliwier Filak; flety: Magdalena Zarzecka, Wanessa Pietrzyk, Simona Czempik, Adrianna Kulik, tytuł utworu Leise rieselt…, opracowanie i przygotowanie: Justyna Kandora, Iwona Ewertowska - Mener.

Gratulujemy utalentowanej młodzieży świetnych występów, a nauczycielkom winszujemy dobrych pomysłów i znakomitych rezultatów wykonanej pracy! Wysoki poziom wykonawczy zaprezentowany przez uczniów i uczennice z Kotulina i z Pniowa pozwala podkreślić, że udział w konkursie posiada nie tylko walory edukacyjne (pogłębienie znajomości j. niemieckiego), ale służy także rozwijaniu poczucia estetyki i wrażliwości artystycznej!

Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa w Błotnicy Strzeleckiej i miejscowe koło DFK. Wśród gości koncertu finałowego, oprócz niemieckiej konsul Sabine Haake, byli także szef mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie Rafał Bartek, dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej Lucjan Dzumla, starosta strzelecki Józef Swaczyna i inni.

 

 

 

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002