Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
18 °C
Laury, Laurentego, Nory
wtorek, 06 czerwca 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

OŚWIADCZENIE

Darmowa komunikacja dzieci młodzieży do 16. roku życia  już obowiązuje na terenie Gminy Toszek

Uprzejmie informuję, że w dniu 22 grudnia 2017 r. odbyło się Zgromadzenie MZKP w Tarnowskich Górach, na którym zatwierdzono ostatecznie, aby przejąć postanowienia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w sprawie wprowadzenia darmowej komunikacji zbiorowej dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia na terenach gmin nie wchodzących w skład Metropolii.

Działania i założenia Metropolii zmierzają do ujednolicenia rozkładów jazdy, cen biletów, taryf i systemu komunikacji na terenie całego województwa śląskiego.  Komunikacja gmin nie wchodzących w skład metropolii musi być jednak z nią zsynchronizowana. Dlatego też władze międzygminnych związków komunikacji pasażerskiej, tj. MZKP w Tarnowskich Górach, MZKP Tychy, czy KZK GOP, współpracujących z Metropolią postanowiły przejąć jej postanowienia.

Dzięki przynależności toszeckiego samorządu do MZKP w Tarnowskich Górach od stycznia 2018 r. dzieci i młodzież do 16. roku życia zamieszkująca na terenie Gminy Toszek może  poruszać się środkami komunikacji publicznej (autobusami, trolejbusmi, tramwajami itp.) na terenie całego województwa śląskiego całkowicie ZA DARMO pomimo, iż Gmina Toszek nie wchodzi w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Warunkiem korzystania z darmowej komunikacji przez dziecko jest posiadanie karty ŚKUP  oraz zarejestrowanie na niej zniżki (100% zniżki!). Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców dzieci w wieku do 16 lat do wyrobienia karty (https://portal.kartaskup.pl).

Jednocześnie informujemy, że w okresie przejściowym, tj. do dnia 31 marca 2018 r. dzieci mogą poruszać się komunikacją publiczną na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Więcej informacji na stronie www.toszek.pl lub w Referacie Organizacyjnym pod numerem tel.: (32) 237-80-17 lub 27.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry