Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
31 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„Kryminalny” wieczór z kawą i kulturą

Pochodząca z Gliwic, a mieszkająca obecnie w Krakowie pisarka opowiedziała między innymi o tym, skąd czerpie pomysły na kolejne kryminalne wątki swych opowiadań i na ile ważne są detale topograficzne pojawiające się w opowiadaniach, związki przyczynowo skutkowe, okoliczności miejsca i czasu. Autorka podzieliła się także z uczestnikami wiedzą na temat wydarzeń kulturalnych w Polsce skupiających miłośników kryminałów, zdradziła również kto pomagał i pomaga jej w doskonaleniu warsztatu pisarskiego. Ze strony uczestników spotkania padały pytania dotyczące np. powieści kryminalnej nad którą obecnie pracuje, trudności związanych z budowaniem postaci, dozowania dramaturgii w akcji opowiadań kryminalnych.

To było bardzo udane spotkanie - powiedziała Agnieszka Graca. Serdecznie dziękuję Dominice Witkowskiej i Piotrowi Kunce za ciepłe przyjęcie i intrygujący zestaw pytań. Dziękuję też wszystkim za przybycie na Zamek w Toszku w ten pochmurny, mroczny wieczór. Życzę udanej lektury kryminału wszelakiego: współczesnego, retro, etno, powieści detektywistycznej i powieści milicyjnej, kryminału społecznego, locked room, noir oraz tartan-noir, skandynawskiego, brytyjskiego i oczywiście polskiego. A jeśli macie ochotę przeczytać moje opowiadanie pt.,,Trupi dyżur", znajdziecie je w księgarniach internetowych w antologii „Lukrecja z Kamiennej Grobli”.

Podziękowania na ręce pisarki złożył obecny na spotkaniu Burmistrz Grzegorz Kupczyk, zachęcając autorkę kryminałów do umiejscowienia akcji jednego ze swoich kolejnych utworów w murach zamku, który mógłby być wzorowany na zamku toszeckim. Agnieszka Graca uznała tę propozycję za bardzo dobry pomysł. Uczestnicy poniedziałkowego spotkania, jako pierwsi zobaczyli ponadto nową wystawę prezentowaną obecnie w naszej kawiarni. Jej tematyką są fotografie Tatr wykonane przez Macieja Duczyńskiego.

Kolejny „Zamkowy wieczór z kawą i kulturą” odbędzie się wyjątkowo w środę, 21 marca. Gościem spotkania będzie wówczas znany publicysta Szymon Hołownia.

FOTO1.jpeg

FOTO2.jpeg

FOTO3.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry