Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
32 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Remont świetlicy w Ligocie Toszeckiej

Celem projektu jest przystosowanie wybranego pomieszczenia do prowadzenia zajęć świetlicowych oraz organizacji spotkań dla lokalnej społeczności. W obiekcie brakuje ogrzewania i zaplecza sanitarnego. Dzięki pozyskanym środkom zostanie zainstalowane       w świetlicy ogrzewanie, gruntowanie wyremontowane ściany, odnowiona drewniana podłoga, zakupione niezbędne wyposażenie, jak regały, stoliki, krzesła, tablice oraz materiały edukacyjne i sprzęt sportowy, m.in. stół do ping-ponga, piłkarzyki, gry i zabawy, książki.  Sołtys Ligoty wyposaży świetlicę w projektor, dzięki któremu dzieci będą mogły oglądać filmy na zakupionym w ramach projektu ekranie. Co więcej, powstanie także minibiblioteka dla mieszkańców. Ligocianie, zamiast wyrzucać książki, będą mogli je przynieść do świetlicy, a zainteresowani wypożyczyć. Projekt zakłada zaangażowanie mieszkańców w oczyszczanie świetlicy przed remontem i porządkowanie pomieszczeń po wykonaniu prac.

Zadanie będzie realizowane od 19 marca do 31 sierpnia. Prace remontowe powinny rozpocząć się wiosną i zakończyć wraz z rozpoczęciem wakacji. W sierpniu planowane jest uroczyste otwarcie świetlicy, na które już dziś zapraszamy mieszkańców Ligoty Toszeckiej oraz okolicznych miejscowości. Dla dzieci i rodziców odbędzie się rodzinny turniej sportowy. Seniorzy będą mogli przynieść dawne fotografie z Ligoty Toszeckiej, aby pokazać, jak kiedyś wyglądała ich miejscowość i jak się zmieniła się na przestrzeni lat.

Realizacja przedsięwzięcia umożliwi dzieciom oraz dorosłym spędzanie wolnego czasu w miejscu przyjaznym i sprzyjającym integracji społecznej. Świetlica wiejska w Ligocie Toszeckiej jest jedynym miejscem, w którym mieszkańcy mogą się spotkać. Szczególnie dzieci potrzebują ładnego otoczenia, bo to, w jakim miejscu się uczą, wychowują, ma znaczenie dla ich dalszego rozwoju. 

Partnerami projektu są: Gmina Toszek, Sołectwo Ligota Toszecka, Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku oraz Centrum Kultury „Zamek w Toszku”.  

Projekt „Remont świetlicy wiejskiej w Ligocie Toszeckiej” dofinansowano ze środków Fundacji BGK w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna”

logotyp.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry