Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„Rodzina w centrum uwagi”

RAF.png

„Rodzina w centrum uwagi” taki tytuł nosiła konferencja zorganizowana przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka. W dniu 16.03.2018 r. w Sali Sejmu Śląskiego zebrali się przedstawiciele instytucji działających na rzecz rodzin. Honorowym gościem wydarzenia była Pani Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która podczas swojego wystąpienia przedstawiła dotychczasowe działania kierowanego przez nią resortu na rzecz polskich rodzin.

Zaproszenie na konferencję otrzymał również Kierownik Ośrodka Pomocy w Toszku Arkadiusz Łuków. Konferencja zbiegła się w czasie z  1 rocznicą kierowania Ośrodkiem przez obecnego kierownika. Należy podkreślić, że od roku główne kierunki działania toszeckiego OPS dotyczą naszych seniorów oraz naszej młodzieży. Na terenie naszej gminy prężnie działają dwa Kluby Seniora, w Toszku i w Kotulinie. Równolegle i bardzo często wspólnie, dla naszych Seniorów działają młodzi wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy OPS Toszek. Podejmowane inicjatywy są wspólnym dziełem OPS, Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku, Centrum Kultury „Zamek w Toszku”.

Ponadto dla naszych rodzin  realizujemy wszystkie należne świadczenia rodzinne  (w tym program Rodzina 500+) Pomoc ta  przebiega wzorcowo, co wykazała kontrola z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Przez ten rok udało mi się zrealizować połowę tego co zamierzałem, nie ustaję w biegu bo kolejne pomysły czekają – powiedział kierownik Arkadiusz Łuków.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku

Opublikował(a):  Data publikacji: 21-03-2018 10:40 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 21-03-2018 10:41

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry