Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-5 °C
Kryspiny, Norberta, Sabiny
wtorek, 05 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Inwestycja w targowisko

Celem realizacji projektu jest promocja lokalnych produktów poprzez budowę placu targowego posiadającego 81 stanowisk sprzedażowych oraz aktywizacja lokalnej gospodarki. W ramach przedsięwzięcia powstanie zadaszona hala targowa, odkryta strefa handlowa, budynek socjalno-użytkowy, droga pożarowa i zjazdy, piesze ciągi komunikacyjne, mała architektura, droga dojazdowa i rozjazd, oświetlenie oraz parking. Inwestycja zlokalizowana będzie w rejonie ulic Mickiewicza - Reymonta - Morcinka. Wiąże się ona również z trwałą poprawą rozwiązań komunikacyjnych w tej okolicy (m.in. dokończenie budowy ul. Mickiewicza i połączenie jej z ul. Morcinka).

Warto dodać, że podpisanie umowy o dofinansowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki zmianie stanowiska, jakie jeszcze kilka miesięcy temu prezentowała w tej sprawie większość radnych. Podczas prac nad ubiegłorocznym budżetem odrzucili oni możliwość realizacji tej inwestycji. W ramach dyskusji, która przeprowadzona została podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w dniu 22 marca br., większość radnych wstrzymała się w tej sprawie od głosu. Dzięki temu głosami „za”, które wyrazili Rudolf Bartela, Sylwia Cebula, Inga Potkowa, Herbert Kocur, Ewald Laksa (nieobecni byli Adam Konieczny i Tadeusz Kobiernik), zaaprobowane zostały argumenty na rzecz budowy nowego targowiska, które obszernie zaprezentował Burmistrz Grzegorz Kupczyk. Ta decyzja procentować będzie po latach. Zamierzam konsekwentnie przekonywać do długofalowego myślenia o rozwoju naszej gminy. Jestem zwolennikiem rozwiązywania problemów w taki sposób, aby nie tylko mieć spokój na dziś, ale aby myśleć także o tym, co będzie jutro i pojutrze. Wierzę, że osób myślących w ten sposób jest u nas sporo - powiedział Burmistrz Toszka.

Targowisko będzie miało charakter całoroczny i ogólnodostępny. Inwestycja realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace rozpoczną się w bieżącym roku, natomiast termin ich zakończenia przewidziano w połowie roku przyszłego. Koszt realizacji całości operacji wynosi 1 528 021,24 zł, z czego pozyskane dofinansowanie wynosi 972 279,00 zł.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry